Duży wzrost liczby mikroinstalacji w sieci Taurona w kwietniu

Duży wzrost liczby mikroinstalacji w sieci Taurona w kwietniu
Tauron

W pierwszym kwartale 2020 roku w sieci spółki Tauron Dystrybucja przybyło 12 tysięcy mikroinstalacji fotowoltaicznych. Bieżący kwartał powinien być jeszcze lepszy, co sygnalizują dane o przyłączeniach zrealizowanych przez tego operatora sieci dystrybucyjnej w kwietniu.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku Tauron Dystrybucja przyłączył do swojej sieci 11 952 mikroinstalacje o całkowitej mocy 81,438 MW – wszystkie wykonano w technologii fotowoltaicznej.

Był to wynik gorszy tylko od rekordowego kwartału pod względem liczby przyłączeń mikroinstalacji zrealizowanych przez tego operatora. W czwartym kwartale 2019 roku w jego sieci pojawiło się 15,9 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 103,99 MW.

REKLAMA

Rzecznik prasowy spółki Marcin Marzyński informował w odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl o wpływ epidemii na prace przyłączeniowe, że mimo wielu ograniczeń Tauron Dystrybucja nie odnotował większych problemów z realizacją przyłączeń mikroinstalacji.

– W marcu Tauron Dystrybucja nie wstrzymał wymiany liczników na dwukierunkowe. Jeśli licznik znajduje się w miejscu ogólnodostępnym, wymiany odbywają się zgodnie z terminami zgłoszeń gotowości instalacji przez klientów. W pozostałych przypadkach wejście do obiektu przebiega w porozumieniu i za zgodą klienta. Wszystkie prace są prowadzone z zachowaniem podwyższonych zasad bezpieczeństwa pracowników i klientów – informował Marcin Marzyński.

REKLAMA

Słowa rzecznika spółki potwierdzają dane mówiące o wzroście liczby przyłączeń mikroinstalacji w marcu, kiedy Tauron Dystrybucja miał wykonać o około 40 proc. więcej przyłączeń w porównaniu do stycznia br.

Teraz okazuje się, że dane za kwiecień są jeszcze lepsze. Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl wynika, że o ile w marcu w sieci tego operatora systemu dystrybucyjnego pojawiło się 4777 nowych mikroinstalacji, to w ubiegłym miesiącu przybyło ich już 7446.

Jednocześnie w kwietniu operator sieci dystrybucyjnej na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego odnotował wzrost liczby otrzymanych wniosków o przyłączenie kolejnych mikroinstalacji.

W marcu takich wniosków do spółki Tauron Dystrybucja wpłynęło około 6,5 tysiąca, natomiast w kwietniu już 7,15 tys.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.