Moduły fotowoltaiczne Reneled już dostępne w Polsce

Moduły fotowoltaiczne Reneled już dostępne w Polsce
Reneled

Najbliższe miesiące to szczyt produkcji energii. W tym czasie świetną wiadomość dla klientów ceniących sobie wysoką jakość produktów otrzymaliśmy od firmy RENELED, która swoje produkty od tego roku sprzedaje także w Polsce.

RENELED (Ningbo Reneled New Energy Co., Ltd) to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na świecie. Specjalizuje się w produkcji, badaniach i rozwoju oraz sprzedaży ogniw, paneli i systemów słonecznych. Firma została założona w 2013 r. z kapitałem inwestycyjnym w wysokości 200 mln RMB.

Firma Reneled słynie z olbrzymich możliwości produkcyjnych. Powierzchnia hal produkcyjnych zajmuje aż 100 000 m2. Jako jedna z niewielu firm posiada fabryki wafli i płytek krzemowych. Łącznie jest to aż  20 linii produkcyjnych, w tym 5 automatycznych. Na 7 linii produkcyjnych wytwarzane są ogniwa monokrystaliczne i polikrystaliczne o mocy 400 MW w skali roku. 3 linie produkują moduły słoneczne z ogniwami 156,75 mm, 158,75 mm, 166 mm, panele dwustronnne czy też panele half-cut. Obecnie łączna roczna zdolność produkcyjna modułów osiągnęła 1 GW.

REKLAMA

Dzięki wysokiej jakości produktów i testom firma daje długoletnie gwarancje. Moduły Reneled posiadają liniową gwarancję – 15 lat na produkt, a także 30 lat gwarancji liniowej sprawności.

Dlaczego to taka świetna wiadomość i co wyróżnia panele fotowoltaiczne reneled na tle innych paneli fotowoltaicznych?

Panele Reneled mają przede wszystkim znakomitą wydajność w warunkach słabego nasłonecznienia, a także doskonały współczynnik temperaturowy. Dodatnia tolerancja 0~+5W gwarantuje niezawodną moc wyjściową.

Aspekty techniczne przemawiające na korzyść produktu to skrócony pobór prądu oraz niska rezystancja szeregowa, bardziej jednolity rozkład naprężeń i wyższa odporność na mikro-pęknięcia.

Panele Reneled doskonale radzą sobie w złych warunkach atmosferycznych. Co również wyróżnia je na tle konkurencyjnych produktów. Olbrzymim atutem modułów jest konstrukcja, które są testowane oraz certyfikowane na wytrzymanie wysokich obciążeń wiatrem 3600 Pa i obciążeń śniegiem 8000 Pa, wytrzymałość znacznie wyższa niż produktów konkurencyjnych, gwarantuję iż nie musimy się obawiać montażu tych modułów nawet na szczycie Tatr.

Dodatkowo moduły są poddawane testom na gradobicie znacznie wyższym niż wymagają tego aktualne normy. Inżynierowie firmy Reneled nie tworzą produktu, spełniającego aktualne wymogi, a posiadając odpowiednią wiedzę wychodzą naprzeciw zmieniającego się klimatu nagłych i gwałtownych zmian pogodowych, dlatego też ich produkt jest na dziesiątki lat, a głównym potwierdzeniem tego są długoletnie gwarancje, co utwierdza końcowego odbiorcę o rozsądnym wyborze.

Anty-PID gwarantuję bezpieczeństwo, iż nie utracimy mocy modułów w przypadku połączeń wysokonapięciowych powyżej 300V. Wielu klientów bierze w głównej mierze pod uwagę moc modułu, jednak nie patrząc na szczegóły, które mogą ich niemiło zaskoczyć.

Aby uchronić ich przed utratą mocy powodowaną efektem PID firma Reneled stosuje innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, które pozwalają na to aby klient decydujący się na ten produkt mógł cieszyć się z solidnego produktu i mógł spać spokojnie, że wybrał firmę stawiającą na jakość i niezawodność. Dbałość klienta końcowego to atut firmy Reneled.

 

REKLAMA

W Polsce  w sprzedaży  dostępne są  dwa rodzaje modułów : Monokrystaliczny Moduł 156.75 (5BB), 120 Half-Cut, RD320M2H-BK o mocy 320W ze standardowym maks. napięciem systemu 1500V w wersji Full Black oraz Black Frame.

Dzięki wysokiej jakości produktów i ścisłym testom firma daje długoletnie gwarancje. Moduły Reneled posiadają liniową gwarancję – 15 lat na produkt, oraz 30 lat gwarancji liniowej sprawności.

Do 5 000 zł dofinansowania na panele Reneled z programu Mój prąd

Warto zwrócić uwagę, że instalacja paneli Reneled kwalifikuje się do skorzystania z dotacji Mój Prąd, na który niedawno został ogłoszony drugi nabór wniosków.

Program Mój Prąd to dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Przedsięwzięcia polegają na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.

Beneficjenci to osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

W przypadku przedstawienia kosztu zakupu i montażu instalacji dofinansowanej ze środków programu priorytetowego Mój Prąd do rozliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej, kwota przedstawiona do odliczenia od podatku będzie pomniejszona o kwotę otrzymanego dofinansowania.

Informacji o nowym programie Mój Prąd udzielają doradcy z Wydziału Projektu Doradztwa Energetycznego NFOŚiGW.

Rosnący trend fotowoltaiki w Polsce

Na początku maja moc instalacji słonecznych podłączonych do sieci przekroczyła 1823 MW – podały Polskie Sieci Elektroenergetyczne. To doskonale obrazuje bardzo dużą popularność instalacji fotowoltaicznych w pierwszych miesiącach 2020 roku i trend jaki będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach.

Dzięki konkurencyjnym cenom i dobrej ofercie licznych firm oferujących instalację paneli fotowoltaicznych , a także wielu dotacjom, warto zastanowić się przy wyborze instalacji fotowoltaicznych nad skorzystaniem z  komponentów o wyższej jakości.

Wyłącznym dystrybutorem Reneled w Polsce jest firma Hymon Energy.

artykuł sponsorowany