Falowniki fotowoltaiczne Growatt dla przemysłu

Falowniki fotowoltaiczne Growatt dla przemysłu
Growatt

Po wprowadzeniu na rynek przez firmę Growatt New Energy Technology CO., Ltd. nowszych wersji inwerterów dla najmniejszych instalacji domowych i dla komercyjnych instalacji o największych mocach czas na rozwiązanie pośrednie falowniki przemysłowe średniej mocy.

Wersja MID zastępuje poprzednie modele z zakresu mocy 15-25 kW. Wykorzystana w niej została, tak jak w przypadku jednofazowych inwerterów serii MIN, opatentowana przez firmę Growatt technologia klejenia kondensatorów.

Dzięki bezkablowemu wnętrzu, które zwiększa bezawaryjność, możliwe jest lepsze chłodzenie, bardziej optymalne rozmieszczenie podzespołów i bezpieczna, wydajna praca z pełnym obciążeniem w zróżnicowanych warunkach pogodowych (od -30oC do +60oC ).

REKLAMA

Wymiana tradycyjnej obudowy na powłokę z poliwęglanu obniża masę, zapewnia wysoką trwałość i ognioodporność, a stopień ochrony IP66 umożliwia montaż na zewnątrz zapewniając ochronę przed silnym strumieniem wody.

Wbudowane zabezpieczenia i ochrona przepięciowa DC i AC typu II (zabudowanych na osobnej płycie co umożliwia bezproblemową wymianę), a przede wszystkim mniejsza aż o 50% masa i gabaryty w porównaniu z poprzednią wersją to bardzo ważne informacje dla instalatorów.

Z kolei użytkowników powinien zainteresować fakt o wprowadzeniu nowego typu wyświetlacza – w pełni dotykowego, przejrzystego panelu, a także inteligentny system chłodzenia i niski poziom hałasu <40 dB.

REKLAMA

Ciągłe ulepszenia wprowadzane są do systemu oss.growatt umożliwiającego użytkownikom wgląd w funkcjonowanie swojej instalacji z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu a także, jeśli nie przede wszystkim, zdalny serwis i opiekę posprzedażową nie wymagającą demontażu urządzenia.

Mimo wszystko najważniejsza dla wszystkich jest wydajność. Ważona sprawność europejska inwerterów serii MID to zakres 98,1% do 98,3%, a maksymalna wydajność sięga nawet 98,7%.

Między innymi te wszystkie cechy, a także ciągły rozwój i dążenie do dostarczania najbardziej rozwiniętych technologicznie rozwiązań dla klientów na całym świecie zostało docenione przez niemiecki instytut badawczy EuPD.

Zgodnie z informacją ogłoszoną w marcu 2020 r. marka Growatt została wyróżniona za swoją wiodącą pozycję w branży odnawialnych źródeł energii w Australii i Holandii. Nagroda została przyznana na podstawie badań przeprowadzonych w konsultacji bezpośrednio z instalatorami.

Doceniona została niezawodność produktów, a także zaufanie, jakim darzony jest azjatycki producent. Growatt już w 2018 r. mógł pochwalić się tym, że na ponad dwa miliony zainstalowanych tam instalacji, minimum 200 000 czyli przynajmniej 10% z nich obsługiwane było przez inwerter Growatt. W Holanadii natomiast inwertery tego azjatyckiego producenta są obecnie nr 2 w sektorze prywatnych instalacji domowych.

Opis przykładowej instalacji na bazie inwertera MID o mocy 20 kW wykonanej przez firmę PowerGreen z Oświęcimia znajduje się pod linkiem poniżej:

 
artykuł sponsorowany