Avia Solar będzie sprzedawać moduły fotowoltaiczne Aleo

Avia Solar będzie sprzedawać moduły fotowoltaiczne Aleo

Aleo solar GmbH, niemiecki producent modułów fotowoltaicznych aktywny na polskim rynku już od 2014 r., pozyskał kolejnego partnera strategicznego AVIA Solar, markę dedykowaną sprzedaży fotowoltaiki UNIMOT ENERGIA I GAZ sp. z o.o.

Dla UNIMOT ENERGIA I GAZ, spółki z bazą ponad 3500 klientów biznesowych, obecnej od 4 lat na rynku energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce, fotowoltaika nie jest obca.

Spółka z grupy kapitałowej UNIMOT S.A. (z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku paliwowym) od dłuższego czasu rozważała  jeszcze większe zaangażowanie w fotowoltaikę i oficjalnie uruchomiła sprzedaż pod marką Avia Solar w dniu 19 maja 2020 r.

REKLAMA

Przedstawiciele obu firm spotkali się w zakładzie produkcyjnym aleo solar w Niemczech. Wizyta w fabryce producenta była okazją do bardzo otwartej dyskusji na temat różnych wyzwań stojących przed polskim biznesem PV oraz doświadczeń zdobytych przez Aleo solar na dojrzałych rynkach.

Polski partner stwierdził, że 19 lat doświadczenia Aleo solar i poziom jakości certyfikowany zewnętrznie spełnia wymagania klientów stawiających na produkty premium. W tym wypadku wybór Aleo na partnera przez UNIMOT ENERGIA I GAZ  nie był przypadkowy. Wyznacznikiem do stworzenia oferty produktowej prezentowanej pod marką AVIA Solar było i jest dostarczenie klientom jakościowych rozwiązań oraz zapewnienie szerokiego wyboru produktów. 

Na początku roku Aleo solar wprowadził nowe rozwiązanie produktowe w mocach sięgających 333Wp. Seria X wyróżnia się szerszym profilem 42mm, który między innymi umożliwia nacisk 8000PA i efekt ssania 5400PA (wartości testload). Przy recertyfikacji produkty zdały kolejny raz test gradobicia HW4, tzn. test z energią kinetyczną 5 razy większą niż w IEC.

REKLAMA

Inne certyfikaty to odporność na ślady ślimaka, PID, amoniak i opary solankowe. Wysokie wymagania odnośnie własnych produktów Aleo solar łączy z najdłuższymi gwarancjami na produkt – wynoszącą 25 Lat. Gwarancje obejmują koszty materiału, transportu, demontażu i montażu.

Na spotkaniu zaprezentowano również specjalistyczne rozwiązania w zakresie integracji budynków (BIPV), tzn. moduły Solrif oraz szkła PV Elegante oferowane przez Aleo solar. Moduły Solrif zastępuje w pełni dachówkę. Rozwiązanie szkło-szkło Elegante zatem jest ofertą dla architektury.

Produkty tego rodzaju są przyszłością branży. Więcej pisaliśmy o produktach BIPV Aleo solar w wcześniejszym artykule na portalu Gramwzielone.pl (link).

W ramach przygotowań do współpracy partnerskiej zostały już zakończone szkolenia Aleo solar dla pracowników AVIA Solar. Uzyskane kwalifikacje pozwalają na wydanie certyfikatu partnerskiego dla nowo założonego oddziału. W przyszłości dostępne będzie dodatkowe wsparcie.

Produkty dystrybuowane przez Aleo solar, takie jak bardzo staranie wybrane falowniki, baterie i okablowanie sprawdzonych producentów, będą również dostępne dla AVIA Solar, umożliwiając zaopatrzenie się w Niemczech, na jednym z największych rynków PV na świecie.

Dodatkowe informacje:

artykuł sponsorowany