W czasie epidemii czołowy deweloper farm PV zwiększa zatrudnienie

W czasie epidemii czołowy deweloper farm PV zwiększa zatrudnienie
Sun Investment Group

Polski oddział litewskiej firmy Sun Investment Group informuje o zatrudnianiu kolejnych pracowników. SIG już teraz należy do liderów polskiego rynku PV pod względem zrealizowanych inwestycji w farmy fotowoltaiczne i szykuje kolejne projekty, z których cześć zgłosi do najbliższych aukcji.

W ubiegłym roku Sun Investment Group kilkukrotnie zwiększył liczbę pracowników zajmujących się rozwojem projektów fotowoltaicznych na polskim rynku.  

W ciągu ostatniego roku firma liczba pracowników Sun Investment Group (SIG) powiększyła się z 25 do 97. Teraz SIG informuje, że mimo kryzysu związanego z epidemią koronawirusa, nadal zatrudnia pracowników i rozwija swój polski odział w biurach w Gliwicach i Warszawie. Spółka buduje również oddział we Włoszech.

REKLAMA

– Rozwiązania w zakresie energii odnawialnej są inwestycjami długoterminowymi, dlatego pomimo trudnej sytuacji i wahań na rynku, musieliśmy szybko reagować na zmieniającą się sytuację, aby zapewnić płynną kontynuację działań. Od okazjonalnej pracy z domu przeszliśmy do w pełni zdalnych metod współpracy online. Dostosowaliśmy się do sytuacji, zmieniając nasze procedury zatrudniania i ponownie oceniając priorytety firmy – komentuje Miłosz Laska z Sun Investment Group.

W ciągu ponad 3 lat działalności SIG zbudował farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 132 MW, a obecnie ma w portfelu będące w trakcie realizacji projekty na 650 MW. W tym w Polsce SIG zbudował dotąd farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 109 MW, z czego część została oddana do użytku w tym roku.

W tym roku deweloper chce uruchomić w naszym kraju jeszcze farmy fotowoltaiczne o mocy 23 MW i szykuje się do zaoferowania energii z kolejnych farm PV w zaplanowanych na ten rok aukcjach.

REKLAMA

SIG sygnalizuje w tym kontekście udział nie tylko w aukcji w koszyku wiatrowo-fotowoltaicznym dla projektów o jednostkowej mocy do 1 MW, ale możliwe jest także zgłoszenie przez niego ofert na sprzedaż energii z fotowoltaiki w aukcji dla wiatru i PV powyżej 1 MW.

Zespół SIG składa się z ekspertów specjalizujących się w opracowywaniu projektów, strukturyzacji finansowej, prawie, EPCM, O&M, a także zarządzaniu farmami PV.

– Kiedy zaczynaliśmy działać w Polsce, rynek energii słonecznej był niewielki, co oznacza, że SIG rozwija się wraz z sektorem. Obecnie firmy, które chcą konkurować na rynku, walczą również o specjalistów z doświadczeniem w projektach solarnych – sytuacja nie zmieniła się podczas kryzysu – dodaje Miłosz Laska.

Sun Investment Group informuje, że w sytuacji, gdy rynek pracy w Polsce i na Litwie dla doświadczonych specjalistów z branży solarnej jest stosunkowo ograniczony i bardzo konkurencyjny – ich liczbę SIG szacuje na nie więcej niż 400 ekspertów w każdym kraju – firma musiała opracować skuteczne strategie zatrudnienia.

– Przy zatrudnianiu skupiamy się zarówno na profesjonalistach z długim stażem, jak i młodych talentach, osobach które mogą uczyć się od doświadczonych kolegów. Generalnie wiąże się to z ideą globalnego wzrostu w organizacji. Staramy się zachować jak największą przejrzystość, a także skupić się na nadchodzących pokoleniach na rynku pracy poprzez zindywidualizowanie procedur rekrutacyjnych i zapewnienie możliwości rozwoju. Z pewnością trudniej jest to zakomunikować podczas wdrażania online, ale staramy się jak najlepiej – mówi przedstawiciel SIG.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.