Moduły fotowoltaiczne BB Eco – nowa marka na rynku

Moduły fotowoltaiczne BB Eco – nowa marka na rynku

Polska gwarancja na produkt oraz regionalne wsparcie techniczneto główne cechy modułów monokrystaicznych BB Eco, które od niedawna są dostępne na rynku fotowoltaicznym. Panele produkowane w modelu OEM są dystrybuowane wyłącznie przez hurtownię Bruk-Bet PV. Sprawdzą się u osób poszukujących tańszej alternatywy dla produktów typu standard.

Technologia PERC

Ogniwa zastosowane w modułach BB Eco są produkowane w technologii PERC (z ang. Passivated Emitter and Rear Cell). Dzięki temu instalacja przynosi wyższe uzyski niż w przypadku standardowych paneli – bez pasywacji emitera w tylnej części ogniwa. Ogniwa typu PERC, przez dodatkową warstwę dielektryczną, odbijają światło padające na moduły, przez co fotony mogą wychwycić to promieniowanie i wytworzyć „dodatkowy” prąd. Zastosowanie ogniw typu PERC pozwala na osiągnięcie wyższej wydajności instalacji PV.

REKLAMA

Rodzaje i moce

Wybierając moduły fotowoltaiczne kierujemy się przede wszystkim ich parametrami technicznymi, w tym mocą, ale też wyglądem, chcąc dopasować je do dachu i otoczenia. Moduły fotowoltaiczne BB Eco są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych i dwóch rodzajach mocy. Panele o mocy 315 W są dystrybuowane w wersji Silver, czyli ze srebrną ramą oraz na białej folii elektroizolacyjnej. Z kolei wersja Full Black to moduły z czarną folią oraz z czarną ramą dostępne w mocy 310 W. Szczegółowe dane techniczne są dostępne pod adresem: https://bbpv.pl/bbe_dokumenty/.

Gwarancja i polska obsługa techniczna

REKLAMA

Wyłącznym dystrybutorem modułów fotowoltaicznych BB Eco jest firma Bruk-Bet PV. Panele te są produkowane w modelu OEM. Jednocześnie jednak gwarancja odbywa się na mocy polskiego prawa. Bruk-Bet PV jako gwarant zapewnia także serwis i obsługę techniczną dostępną w Polsce. Ułatwia to kontakt ze wsparciem technicznym w razie ewentualnych pytań a także skraca czas dostawy w przypadku reklamacji.

Bądź Eko – oszczędzaj i chroń środowisko

Nazwa BB Eco odnosi się do ekonomii oraz ekologii. Po pierwsze to tańszy produkt z półki standard o dobrej sprawności. Wybór produktów marki BB Eco pozwoli ograniczyć finanse na etapie zakupu systemu fotowoltaicznego. Tego typu panele sprawdzą się idealnie szczególnie przy średnich i większych instalacjach komercyjnych, gdzie liczba modułów jest duża. Z modułami fotowoltaicznymi w niższej cenie możemy zwiększyć moc instalacji nie wychodząc poza szacowany kosztorys.

W aspekcie ekologicznym nazwy BB Eco mówimy o ogólnej ochronie przyrody przez zastosowanie odnawialnego źródła energii, jakim są instalacje fotowoltaiczne. Montaż modułów PV przyczynia się do zmniejszenia energii pozyskiwanej z paliw kopalnianych. W dobie coraz większej popularności systemów fotowoltaicznych pojawia się pytanie o utylizację paneli. Jak się jednak okazuje współczesna technologia pozwala na odzysk nawet do 96% materiałów użytych do produkcji modułów.

Bruk-Bet PV w połowie roku planuje wprowadzić na rynek falowniki marki BB Eco, co umożliwi korzystny wybór pakietów pod instalacje fotowoltaiczne – z serwisem u jednego dystrybutora.

Moduły fotowoltaiczne BB Eco są prezentowane w filmie (https://www.youtube.com/watch?v=sriicKUPbYw&t=30s) z serii PV Spec na kanale YouTube.

artykuł sponsorowany