Nowa niemiecka marka modułów fotowoltaicznych

Nowa niemiecka marka modułów fotowoltaicznych
SolarWelt

Spółka SolarWelt GmbH ma uruchomić w Turyngii fabrykę modułów fotowoltaicznych z rocznym potencjałem produkcji wynoszącym początkowo 400 MWp.

Nowa fabryka SolarWelt postanie w Langenwetzendorf w Turyngii, a produkcja w zakładzie o powierzchni 24 tys. m2 ma się rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Fabryka ma funkcjonować w trybie na cztery zmiany, a w pierwszym etapie budowy marki SolarWelt produkowane mają być moduły o mocy 400 MW w skali roku.

REKLAMA

Wiadomo, że SolarWelt skupi się na produkcji modułów monokrystalicznych z ogniw połówkowych (half-cell), posiadających 9 busbarów. Jednostkowa moc modułów ma wynosić przynajmniej 370 Wp.

Dyrektor zarządzający SolarWelt Xaver Trinkerl podkreśla, że fabryka zostanie wyposażona w sprzęt dostarczony przez europejskich producentów.

REKLAMA

SolarWelt należy do rodziny Trinkel, która jest również właścicielem znanej już na niemieckim rynku solarnym marki Heckert Solar.

Heckert Solar produkował dotąd panele fotowoltaiczne pod swoją marką, a od przyszłego roku ma odpowiadać również za dystrybucję modułow SolarWelt.

Obecnie Heckert Solar oferuje moduły monokrystaliczne o mocy 320-340 W o sprawności sięgającej 19,4 proc.

W swojej fabryce w Chemnitz Heckert Solar może wytwarzać do 400 MWp modułów rocznie.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.