Panele w technologii Shingled od Hyundai Energy Solution

Panele w technologii Shingled od Hyundai Energy Solution
Hyundai Energy Solutions

W związku ze stałym rozwojem branży odnawialnych źródeł energii, producenci z całego świata prześcigają się w proponowanych rozwiązaniach technologicznych. Wszystko w celu wzmocnienia swojej pozcji na rynku pełnym ciągle rosnącej konkurencji.

Hyundai Energy Solutions jako część grupy Hyundai Heavy Industries zastosował nową technologię produkcji superwydajnych modułów fotowoltaicznych, która ma na celu przede wszystkim zwiększenie produkcji energii i wytrzymałości paneli.

Firma będąca częścią koreańskiego potentata rozpoczęła działalność na rynku energetyki odnawialnej w 2004 roku. W roku 2020 możliwości produkcyjne firmy szacuje się na 3,7 GW paneli PV.

REKLAMA

O silnej pozycji na rynku świadczy obecność na listach Tier 1 światowych producentów paneli fotowoltaicznych oraz pozycja w rankingu magazynu „Fortune”, gdzie Hyundai znalazł się na corocznie ogłaszanej liście top 500 gigantów handlowych świata.

Sama technologia Shinegled polega na innowacyjnym sposobie produkcji modułów i nowatorskim rozmieszczaniu ogniw krzemowych. Pełne ogniwo jest cięte laserowo i dzielone na 5 części, a zamiast tradycyjnej taśmy lutowniczej używany jest klej ECA.

Poszczególne ogniwa montowane są „na zakładkę”, czyli każdy, cienki pasek lekko zachodzi na kolejny a ich łączenia ukryte są pod pojedynczymi „busbarami” (szynoprzewodami). Dzięki takiemu układowi powierzchnia całego modułu jest bardziej wykorzystana niż w przypadku wcześniej stosowanych technologii, co pozwala na uzyskanie wyższej wydajności z 1 m2 powierzchni nawet o 15%.

Dodatkowym atutem tego rodzaju rozmieszczania poszczególnych ogniw jest fakt, że ewentualne zacienienia mają mniejszy wpływ na obniżenie produkcji. Pomaga w tym również zastosowana przez Hyundaia technologia łączenia ogniw zarówno równolegle jak i szeregowo.

Kolejnym faktem świadczącym o wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych Hyundai Energy Solutions są współczynniki temperaturowe, które dla przykładu wynoszą zalednie –0.34%/oC dla współczynnika Pmax.

REKLAMA

Panele fotowoltaiczne produkowane w technologii Shingled, pomimo, że sam ich zamysł pojawił się już w latach 60-tych, stosowane były do tej porty tylko i wyłacznie w bardzo zaawansowanych projektach kosmicznych i miały na celu między innymi dostarczanie energii dla satelit.

W obecnych czasach, dzięki spadkowi kosztów, można stosować je nie tylko w kosmicznych instalacjach i odkąd tylko ich produkcja na masową skale stała się opłacalna, zyskują coraz większą popularność.

W Polsce bardzo popularne jest porównanie technologii Shingled do dachów gontowych. Wszystko dzięki nakładanym częściowo na siebie poszczególnym warstwom. Same moduły również będą cieszyć się coraz większą popularnością wśród polskich inwestorów i instalatorów.

To z kolei dzięki inwestycji planowanej na terenie Wielkopolski. Koreańska grupa planuje budowę farmy fotowoltaicznej w powiecie tureckim, której łączna moc wyniesie 200 MW.

Te tereny cieszą się wyjątkowo dużą popularnością wśród inwestorów działających na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Jeżeli wszystkie planowane tam projekty doszłyby do skutku, to powstanie tam największa elektrownia fotowoltaiczna w Europie.

Panele fotowoltaiczne w technologii Shingled od Hyundai Energy Solutions nie są rzecz jasna przeznaczone tylko i wyłącznie na naziemne farmy fotowoltaiczne.

Każdy zainteresowany może zgłosić się do firmy MP Solar Group Sp. z o.o., która jest generalnym dystrybutorem tych modułów w Polsce.

Na swoje panele fotowoltaiczne Hyundai Energy Solutions zapewnia 20-letnią gwarancję.

artykuł sponsorowany