Znana aktorka będzie promować fotowoltaikę w Polsce

Znana aktorka będzie promować fotowoltaikę w Polsce
Małgorzata Kożuchowska / mamyklimat.pl

Wystartowała ogólnopolska kampania mająca zachęcić Polaków do wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby przez instalacje fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych.

To wspólna akcja Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PKO Banku Polskiego. Ambasadorką kampanii została aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Jak zapewnia Ministerstwo Klimatu, celem kampanii jest budowanie świadomości nt. możliwości płynących z wykorzystania energii odnawialnej w polskich domach jednorodzinnych oraz rozwijanie naszego rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych.

REKLAMA

Kampania na rzecz promocji fotowoltaiki w pierwszej kolejności ma objąć emisję spotu telewizyjnego oraz działania w Internecie. Następnie ma zostać rozszerzona o promocję radiową. Kampania będzie prowadzona także na stronie mamyklimat.pl, gdzie mają pojawić się ciekawostki dotyczące fotowoltaiki i jej wpływu na środowisko.

Resort klimatu podkreśla, że aktualna moc wszystkich polskich instalacji PV to już ponad 1,83 GW, z czego prosumenci generują aż 1,2 GW.

REKLAMA

Ministerstwo przypomina, że według danych Urzędu Regulacji Energetyki, na koniec 2014 r. mieliśmy 20 MW mocy fotowoltaicznych, co oznacza, że po około 5,5 roku ta moc wzrosła aż o 9 tysięcy proc., a w ubiegłym roku nasz kraj był na 5. miejscu w Unii Europejskiej pod względem przyrostu nowych mocy w fotowoltaice.

W informacji na temat nowej kampanii promującej fotowoltaikę Ministerstwo Klimatu podkreśla, że dzięki instalacjom fotowoltaicznym Polska realizuje obecnie redukcję ponad półtora miliona ton CO2 rocznie.

Ministerstwo dodaje, że udział we wzroście zainstalowanej mocy fotowoltaiki w Polsce mają rządowe programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze.

Program Mój Prąd to aż miliard złotych na zwiększenie produkcji energii elektrycznej z prosumenckich instalacji fotowoltaicznych o mocy 2-10 kW. Do programu zgłosiło się dotąd ponad 73 tys. Polaków. Dotychczasowe efekty Mojego Prądu to 73 tys. wniosków o dofinansowanie oraz 408 MW zainstalowanej mocy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.