Green Genius poszukuje do nabycia projektów elektrowni słonecznych w Polsce

Green Genius poszukuje do nabycia projektów elektrowni słonecznych w Polsce
Green Genius

Spółka Green Genius zajmująca się energią odnawialną, należąca do międzynarodowej grupy Modus Group, w najbliższym czasie planuje nabyć w Polsce projekty z zakresu energetyki słonecznej o mocy przekraczającej 100 MW.

Polska rynek priorytetowy

W Polsce jesteśmy jedną z największych spółek rozwijających projekty związane z energetyką słoneczną. Widzimy duży potencjał energetyki odnawialnej na tym rynku, dlatego planujemy tu szybkie tempo rozwoju. Niedawno ukończyliśmy w Polsce drugi etap rozwoju elektrowni słonecznych i już zaczęliśmy projektowanie nowych elektrowni słonecznych, szykujemy się do udziału w nadchodzącej aukcji dotyczącej energetyki odnawialnej. W najbliższym czasie zamierzamy nabyć w Polsce projekty słoneczne o mocy przekraczającej 100 MW – za projekty wysokiej jakości jesteśmy gotowi zapłacić najwyższą cenę na rynku – oświadczył Rusłan Sklepowicz (Ruslan Sklepovič), CEO Green Genius.

REKLAMA

Łączna moc niedawno ukończonego portfolio elektrowni słonecznych w Polsce sięga 41 MW, zainwestowano w nie aż 36 mln euro.

Na nowe elektrownie – 39 mln euro

Łączna moc nowoprojektowanych elektrowni słonecznych przekroczy 42 MW, przewidziana inwestycja projektów sięga około 39 mln euro. Po ukończeniu trzeciego portfolio elektrowni słonecznych moc zrealizowanych przez Green Genius projektów słonecznych w Polsce osiągnie prawie 130 MW.

Według Sklepowicza, w Polsce, jak i w całej Europie, ze względu na ambitne cele stawiane przez UE, związane z modelem gospodarki neutralnym dla klimatu, zapotrzebowanie na zieloną energię będzie tylko wzrastać. Między innymi inwestycje ESG (ang. Environmental, Social and Governance) dla inwestorów pozostaną branżą priorytetową.

Rozwój stymulują solidni partnerzy międzynarodowi

REKLAMA

W styczniu bieżącego roku Green Genius podpisała umowę z międzynarodowym funduszem kredytowym Eiffel Energy Transition Fund działającym we Francji, na podstawie której udziela się spółce pożyczki w wysokości 30 mln euro. Te środki spółka wykorzysta na rozwój projektów związanych z zieloną energetyką.

Zapewnienie tego finansowania jest dowodem na to, że zaufanie instytucji finansowych względem Green Genius wzrasta, a kompetencje spółki w rozwijaniu projektów energii odnawialnej są cenione w skali międzynarodowej.

W 2019 r. spółka sprzedała w Polsce portfolio elektrowni słonecznych o mocy 45,4 MW jednemu z największych na świecie funduszy infrastrukturalnych, należącemu do przedsiębiorstwa zarządzania majątkiem Aberdeen Standard Investments.

W porównaniu z 2018 r., inwestycje spółki w projekty związane z zieloną energią wzrosły ponad 2,5-krotnie i osiągnęły 135,7 mln euro. Spora część inwestycji została skierowana na wykonanie projektów energetyki słonecznej w Polsce. W tym roku większa suma inwestycji planowanych przez spółkę również zostanie skierowana na polski rynek.

Zachęcamy do kontaktu zainteresowanych współpracą deweloperów projektów słonecznych:

Green Genius działa w polskim sektorze energetyki słonecznej od 2015 r. W tym czasie spółka zdobyła zaufanie lokalnych deweloperów i podwykonawców. 

Więcej informacji o firmie: www.greengenius.eu

artykuł sponsorowany