Fotowoltaika na stacjach paliw Avia. Są pierwsi klienci

Fotowoltaika na stacjach paliw Avia. Są pierwsi klienci
Avia

Należąca do grupy Unimot sieć stacji paliw Avia rozpoczęła promocję oferty fotowoltaicznej na swoich stacjach. Firma chwali się szybkim pozyskaniem zamówień na instalacje o mocy 100 kW.

Sprzedaż instalacji fotowoltaicznych pod marką Avia Solar została ogłoszona w połowie ubiegłego miesiąca. Teraz Adam Sikorski, prezes grupy Unimot, pochwalił się zakontraktowaniem pierwszych instalacji o mocy 100 kW.

Plan grupy Unimot jeśli chodzi o fotowoltaikę to wygenerowanie przychodów rzędu 276 mln zł i sprzedaż systemów PV o mocy 69 MWp do 2023 roku.

REKLAMA

Do tego czasu firma ma posiadać zespół 150 handlowców zajmujących się sprzedażą fotowoltaiki, a także ponad 100 ekip instalacyjnych.

REKLAMA

Oferta produktowa, która została opracowana pod marką Avia Solar, ma bazować na współpracy z producentami paneli fotowoltaicznych. W tym zakresie nawiązano już współpracę m.in. z niemiecką firmą Aleo Solar.

Unimot S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym, produktami asfaltowymi, olejami, gazem ziemnym oraz energią elektryczną.

Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką Avia i zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak transport, logistyka, usługi, rolnictwo i przemysł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.