Hyundai zaufał Growattowi

Hyundai zaufał Growattowi

Hyundai Energy Solutions producent modułów fotowoltaicznych nawiązuje współpracę na terenie Polski z Growatt New Energy Technology Coproducentem inwerterów fotowoltaicznych. Obie firmy stale umacniają swoje pozycje na poszczególnych rynkach.

Część grupy Hyundai Heavy Industries działająca w branży odnawialnych źródeł energii od 2004 roku dostarcza moduły znajdujące się na liście Tier 1. Niedawno zostały wprowadzone na rynek nowe panele produkowane w superwydajnej technologii „shinegled”, która polega na innowacyjnym rozmieszczeniu ogniw krzemowych, co z kolei pozwala na maksymalizację uzysków i zwiększenie bezawaryjności.

Koreański potentat dostrzegł w ostatnim czasie duży potencjał polskiego rynku i jest nim bardzo zainteresowany, czego najlepszym dowodem jest planowana budowa farmy fotowoltaicznej w powiecie tureckim, której łączna moc ma wynosić 200 MW.

REKLAMA

Ogromne możliwości produkcyjne Hyundai Energy Solutions (szacowane na 3,7 GW rocznej produkcji) i dobrze już znana polskim klientom, rozpoznawalna marka, stanowią silne atuty w walce o dominację na rynku fotowoltaiki w Polsce.

Z kolei Growatt New Energy Technology Co powinien być już dobrze znany w polskich kręgach instalatorskich i nie tylko. Zgodnie z danymi ogłoszonymi w maju 2020 roku azjatyczki prodcent inwerterów przekroczył 126 GW jeżeli chodzi o globalną sprzedaż, odnotowując w 2019 roku 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednim rokiem.

REKLAMA

Ciągły rozwój firmy i wypracowane zaufanie na rynku pozwoliły osiągnąć pozycję w TOP 5 światowej czołówki dostawców inwerterów trójfazowych i TOP 3 w zakresie falowników do instalacji jednofazowych.

Wszystko zatem wskzauje na to, że nawiązana partnerska współpraca pomiędzy Hyundai Energy Solutions i Growatt New Energy Technology Co ma ogromne szanse na powodzenie.

W celu możliwości przybliżenia swoich produktów wszystkim klientom obie firmy planują otworzyć 36 ogólnie dostępnych placówek (showroom-ów) na terenie całej Polski.

W każdym z tych punktów prezentowane będą wszystkie poszczególne produkty dla zainteresowanych klientów.

artykuł sponsorowany