BAUER Solartechnik GmbH: producent modułów PV klasy premium

BAUER Solartechnik GmbH: producent modułów PV klasy premium

Nie wszyscy wiedzą, że firma BAUER funkcjonuje na rynku już od 35 lat, a fotowoltaiką jako wiodącą dziedziną swej działalności zajmuje się od 2003 roku i jest tym samym jednym z pionierów branży PV w Europie, nieustannie czyniąc starania, aby energia słoneczna stała się realną alternatywą dla energii konwencjonalnej.

W Polsce Bauer działa już od 2011 roku, kiedy to uruchomiono produkcję modułów fotowoltaicznych tej marki w Dąbrowie Górniczej. Po kilku latach intensywnej produkcji, na skutek braku rozwoju polskiego rynku PV, produkcja została przeniesiona do Chorwacji. Pomimo to firma jest cały czas aktywna w naszym kraju – od 2012 roku poprzez spółkę zależną BAUER Projekt Polska, reprezentowaną od samego początku przez Pawła Gutowskiego. Od swego powstania Bauer Solartechnik wyprodukował już ponad gigawat modułów PV.

BAUER to przede wszystkim jakość. Od samego początku właściciele, obecnie przejmujący zarząd nad firmą już w drugim pokoleniu, za cel postawili sobie osiągnięcie najwyższej jakości wytwarzanych produktów – z jednej strony odpowiadającej niemieckiej solidności, a z drugiej strony służącej zadowoleniu klienta.

REKLAMA

Wytwarzane moduły zbudowane są z najwyższej klasy ogniw krzemowych, obecnie prawie wyłącznie monokrystalicznych, pokrytych, odpornym na warunki zewnętrzne szkłem hartowanym o grubości 3,2mm.

Każdy z wyprodukowanych przez BAUER modułów jest wykonany z najlepszych komponentów, zgodnie z najwyższymi standardami, z dbałością o każdy szczegół wykonania, stanowiący odzwierciedlenie solidności wyrażonej również w 20- i 30-letniej gwarancji na produkt. Każdorazowo przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego, każdy moduł przechodzi indywidualną kontrolę jakości.

W swojej ofercie BAUER posiada całą gamę produktów. Dużą popularnością cieszą się wciąż tradycyjne moduły z 60 ogniwami o mocy 320 Wp, jak i najbardziej zaawansowane technologicznie moduły w technologii half cut ze 120 ogniwami o mocy 340 Wp, a wkrótce również 370 Wp.

Prawdziwym hitem nie tylko na polskim rynku są natomiast dwustronne moduły typu szkło-szkło (bifacial), produkujące prąd dzięki obustronnej ekspozycji ogniw, również po stronie tylnej modułu na światło odbite. Dzięki tej technologii możemy uzyskać dodatkową produkcje prądu nawet do 30%!!!

Ze względu na dwustronne zastosowane szkła hartowanego oraz niezwykle solidne wykonanie, producent udziela na ten typ modułów 30 lat gwarancji produktowej oraz 30 lat gwarancji liniowej na produkcję prądu, gwarantując po 30 latach 87% uzysku energii. Tak doskonałe parametry, a szczególnie sprawność ogniw po 30 latach użytkowania, są nieosiągalne dla większości producentów.

REKLAMA

Pozostałe moduły BAUER Solartechnik posiadają również jedną z najwyższych na runku gwarancji produktowych wynoszącą 20 lat oraz 25-letnią gwarancję liniową na produkcję prądu, co potwierdza ich najwyższą, światową jakość.

Równie ważny jak okres gwarancji jest podmiot, który gwarancji udziela. Jak już wspomniano firma BAUER działa na rynku od 35 lat. Jest to rodzinny, ugruntowany, stabilny i cały czas rozwijający się biznes.

W roku bieżącym w rankingi czasopisma FOCUS na 12 150 sklasyfikowanych firm, Bauer uplasował się na 82. miejscu najszybciej rozwijających się firm w Niemczech.

W ślad za tym, mając na uwadze zarówno stabilność firmy, jak i najwyższą jakość wytwarzanych przez nią produktów, od 2019 roku wszystkie moduły wytwarzane przez firmę BAUER Solartechnik objęte są ubezpieczeniem gwarancji przez towarzystwo ubezpieczeniowe MUNICH RE – obecnie największego na świecie reasekuratora o kapitale zakładowym 21,3 mld €, który posiada m.in. 99,64 procent udziałów w kapitale ubezpieczyciela Ergo Group.

Moduły BAUER Solartechnik są powszechnie stosowane zarówno:

  1. W terenie nadmorskim, gdzie konieczna jest odporrność na działanie wilgoci z solą morską, powodującą korozję. Niezwykle istotne jest tu, oprócz zastosowania niekorodujących ram aluminiowych, co jest już od dawna standardem, właściwe zespolenie modułu na etapie produkcji, tak aby całość była idealnie szczelna. Ta sama zasada tyczy się puszki elektrycznej, która najczęściej ulega awariom w wilgotnym, morskim klimacie.
  2. W klimacie suchym i gorącym, gdzie występują niekorzystne warunki atmosferyczne ze względu na kurz, piasek oraz wysokie temperatury, gdzie moduły muszą być szczególnie odporne na oddziaływanie tarcia na szkło oraz przegrzewanie.
  3. Na dużych wysokościach w górach, gdzie musza być odporne na powszechne działanie dużych opadów śniegu i podmuchów wiatru.
  4. Ponadto moduły BAUER pomyślnie przeszły również badania odporności na amoniak, co bez przeszkód pozwala na ich stosowanie na budynkach gospodarczych i inwentarskich typu obory, chlewnie, stadniny koni itp.

Oprócz wielokrotnej certyfikacji przez niezależne, międzynarodowe instytucje certyfikujące
(m.in. niemiecki TÜV), jako jeden z nielicznych producent modułów fotowoltaicznych, BAUER posiada w Polsce na swoje produkty Krajową Aprobatę Techniczną, wydaną przez jednostkę akredytującą – Instytut Techniki Budowlanej. 

Niewątpliwy sukces sprzedażowy na polskim rynku Bauer zawdzięcza swoim partnerom, którzy docenili jakość niemieckiego producenta.

Pierwszoplanową pozycję w dziedzinie dystrybucji zajmuje jedna z największych hurtowni elektrycznych w Polsce – lider w dziedzinie fotowoltaiki – firma GRODNO SA, wraz ze swoimi spółkami MAGMA oraz BARGO.

Jeśli chodzi o firmy realizujące projekty – tak dla dużych inwestorów w postaci farm fotowoltaicznych, jak i odbiorców indywidualnych – są to m.in. takie firmy jak: INPG INNOTECH, BOB ENERGETYK, KOSMOPELL, SUN INVEST, EKOTECHNOLOGY, INVERTER, EL-MAX, PROMAD, UNISYSTEMY i wiele innych.

artykuł sponsorowany