Hybrydowy falownik Solis: Maksymalne korzyści z magazynowania energii

Hybrydowy falownik Solis: Maksymalne korzyści z magazynowania energii

Ginlong Technologies, globalny lider w dziedzinie stringowych falowników fotowoltaicznych, wprowadza na europejski rynek hybrydowy falownik, którego zadaniem jest współpraca z magazynem energii.

Trójfazowy falownik Solis-HVES (High Voltage Energy Storage) w Europie będzie dostępny od lipca. Będzie można go kupić we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Szwecji, a także w Polsce.

Charakteryzujący się jedną z najwyższych sprawności na rynku falownik Solis optymalizuje korzyści z użytkowania domowych systemów fotowoltaicznych współpracujących z magazynami energii, dzięki inteligentnemu, niezawodnemu i bezpiecznemu systemowi Smart Home Solution.

REKLAMA

– Naszym celem jest wsparcie klientów w Unii Europejskiej w maksymalnym wykorzystaniu produkowanej przez nich energii na potrzeby własne, w sposób bezpieczny i niezawodny – komentuje Sandy Woodward, dyrektor sprzedaży na Europę.

– Nasz nowy hybrydowy falownik został zaprojektowany tak, aby jego użytkownik mógł generować, przechowywać i pobierać z magazynu więcej energii, pozwalając na zasilanie w czasie, gdy najbardziej potrzebna jest energia elektryczna, a także umożliwiając jak najlepsze wykorzystanie taryf strefowych – dodaje Woodward.

REKLAMA

  • Więcej mocy: Nowy hybrydowy falownik Solis oferuje sprawność na poziomie 98,4 proc. Jego współczynnik PV-to-storage na poziomie 1,6 zapewnia odpowiednie ładowanie baterii i poprawia jej wykorzystanie, przyspieszając zwrot z inwestycji.
  • Większa elastyczność: Dzięki systemowi MPPT (dwa MPPT z czteroma wejściami DC) oraz standardowi 26V DC, falownik Solis może znaleźć wiele zastosowań – np. współpracując z dwustronnymi modułami fotowoltaicznymi.
  • Szybsze ładowanie: Moc ładowania i rozładowywania na poziomie 10 kW oznacza lepsze utrzymanie optymalnych parametrów magazynu energii, co wydłuży jego żywotność.
  • Większa niezależność: Użytkownicy mogą zmaksymalizować autokonsumpcję energii dzięki elastycznym trybom pracy takim jak tryb taryfy strefowej czy tryb off-grid.
  • Bezpieczniejszy system: Inteligentny system zarządzania pracą baterii umożliwia jej bezpieczne funkcjonowanie, analizując temperaturę czy stan rozładowania. Ponadto dodatkową ochronę zapewnia zastosowany system przeciwdziałania powstawaniu łuków elektrycznych.

Technologie zastosowane w falownikach Solis należą do najnowszych rozwiązań na rynku, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także pozwalają użytkownikom zabezpieczyć się na wypadek blackoutów.

O Ginlong Technologies

Firma Ginlong Technologies powstała w 2005 roku i obecnie należy do najbardziej doświadczonych i największych producentów falowników fotowoltaicznych oferowanych pod marką Solis. Jej oferta obejmuje falowniki stringowe, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, który został potwierdzono przez najbardziej wymagające testy i międzynarodowe certyfikaty. Korzystający z globalnego łańcucha dostaw i posiadający światowej klasy zespół R&D oraz potencjał produkcyjny, Ginlong dostosowuje ofertę falowników do wymagań każdego regionalnego rynku, zapewniając pełną obsługę klientów przez lokalne zespoły ekspertów.

Więcej informacji na temat falowników Solis znajduje się na stronie producenta: www.ginlong.com

artykuł sponsorowany