Nowy moduł fotowoltaiczny AC od Enphase i Q Cells

Nowy moduł fotowoltaiczny AC od Enphase i Q Cells
Enphase Energy

Firmy Enphase Energy oraz Hanwha Q Cells wprowadzają na rynek panel fotowoltaiczny ze zintegrowanym mikrofalownikiem.

Amerykański producent Enphase Energy dostarczy swoje mikrofalowniki siódmej generacji, które będą montowane od razu na tylnej stronie paneli fotowoltaicznych marki Hahwha Q Cells.

We wspólnym projekcie Enphase Energy i Hanwha Q Cells zostaną wykorzystane monokrystaliczne panele fotowoltaiczne wytworzone w technologii half-cell i 6 busbarów, model Q.PEAK DUO BLK-G6+/AC, o mocy sięgającej 345 Wp, których sprawność sięga 19,5 proc. Na te moduły koreański producent ma zapewniać 25-letnią gwarancję produktową oraz gwarancję co najmniej 85 proc. uzysku energii w 25. roku użytkowania.

REKLAMA

Nowy produkt łączący technologie Enphase i Q Cells ma znaleźć zastosowanie zwłaszcza na rynku domowej fotowoltaiki i ma pozwolić na ograniczenie kosztów pracy instalatorów oraz kosztów utrzymania instalacji.

REKLAMA

Nowe panele fotowoltaiczne AC będą powstawać w fabryce Hanwha Q Cells w Dalton w USA i będą dostępne początkowo na amerykańskim rynku PV.

Enphase Energy do tej pory sprzedał już ponad 27 milionów mikrofalowników, które wchodzą w skład ponad 1,1 mln systemów fotowoltaicznych znajdujących się w 130 krajach.

Hanwha Q Cells, którego siedziby mieszczą się w Seulu w Korei Płd. oraz w Thalheim w Niemczech. W zestawieniu największych producentów modułów fotowoltaicznych za 2019 rok, które przygotowała firma konsultingowa Global Data, Hanwha QCells znalazła się na miejscu szóstym. W ubiegłym roku koreańska firma zwiększyła sprzedaż o 33 proc. – z 5,5 GW do 7,3 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.