Ponad 300 kW na dachu fabryki. Zwrot po 8 latach

Ponad 300 kW na dachu fabryki. Zwrot po 8 latach
Alu-frost

Na dachach fabryki firmy Alu-frost w Sowlanach na Podlasiu powstaje jedna z największych dachowych instalacji fotowoltaicznych w kraju. – Słoneczna farma, którą zakładamy na własnym dachu, pozwoli nam na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców energii i dyktowanych przez nich cenzapewnia prezes firmy.

Alu-frost to zakład specjalizujący się w cięciu laserem. Jego główny asortyment stanowią nakładki na zderzaki samochodowe i na progi.

Spore zapotrzebowanie na energię i generowane przez to wysokie koszty funkcjonowania zakładu Alu-frost ma ograniczyć inwestycja w fotowoltaikę.

REKLAMA

Na dachach fabryki w Sowlanach firma instaluje 990 paneli fotowoltaicznych, każdy o mocy 320 W. Powierzchnia instalacj PV wyniesie 1 640,8 m2. 

REKLAMA

Dzięki tej inwestycji energię potrzebną do produkcji i ogrzania zakładu Alu-frost ma niemal w całości pozyskiwać z własnych źródeł odnawialnych.

Piotr Świrko, prezes Alu-frost, szacuje, że instalacja fotowoltaiczna pokryje zapotrzebowanie na energię zakładu aż w 90-procentach.

Z szacunków Alu-frost wynika, że inwestycja powinna zwrócić się po 8 latach.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.