Columbus zasila elektryki na Helu

Columbus zasila elektryki na Helu
Columbus Energy

Elektryczne rowery testowane na Półwyspie Helskim w ramach projektu PKP TELKOL są zasilane energią słoneczną z paneli Columbus Energy. Firma zamontowała swoją instalację fotowoltaiczną na specjalnej stacji do ładowania jednośladów.

Pilotażowy projekt PKP TELKOL i firmy TrybEco ruszył w połowie czerwca br. we Władysławowie i na Helu. W ramach rozwoju elektromobilności w tym regionie mieszkańcy oraz turyści testują rowery i hulajnogi elektryczne, które są ładowane na dwóch modułowych stacjach ustawionych przy dworcach PKP.

Stacja na Helu jest zasilana energią słoneczną z instalacji fotowoltaicznej wykonanej przez Columbus Energy.

REKLAMA

Instalacja zasilająca stację ładowania składa się z 4 paneli fotowoltaicznych, każdy o mocy 350 Wp, wykonanych w technologii MWT, które mają produkować około 1400 kWh energii elektrycznej rocznie.

REKLAMA

Columbus komentuje, że dzięki zastosowaniu tego rodzaju paneli instalacja nie tylko pozwala na efektywne korzystanie z ekologicznego prądu, ale i sama jest bezpieczna dla środowiska, ponieważ w produkcji modułów wyeliminowano szkodliwy ołów.

W ramach projektu PKP TELKOL i TrybEco – polskiego producenta rowerów i hulajnóg elektrycznych, do dyspozycji mieszkańców Helu i Władysławowa oddano łącznie 20 rowerów elektrycznych.

Na w pełni naładowanej baterii rower elektryczny pokonuje nawet 100 km, a maksymalna prędkość przy wspomaganiu elektrycznym wynosi 25 km/h. Koszt godziny jazdy na elektrycznym rowerze to 20 zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.