Green Genius kupi projekty elektrowni słonecznych w Polsce

Green Genius kupi projekty elektrowni słonecznych w Polsce
Green Genius

Spółka Green Genius zajmująca się energią odnawialną, należąca do międzynarodowej grupy Modus Group, w najbliższym czasie planuje nabyć w Polsce projekty z zakresu energetyki słonecznej o mocy przekraczającej 100 MW.

Ugruntowany gracz na rynku polskim

– Nasza firma działa w Polsce od 5 lat, w tym okresie zgromadziliśmy niezbędną wiedzę oraz kompetencje i staliśmy się jednym z głównych przedsiębiorstw rozwijających projekty solarne na rynku. W Polsce niedawno zakończyliśmy sprzedaż naszego drugiego portfela parków słonecznych funduszowi infrastrukturalnemu jednej z największych na świecie firm zarządzających aktywami Aberdeen Standard Investments. Jest to mocny dowód na to, że kompetencje naszej firmy w zakresie rozwoju projektów związanych z energią odnawialną zostały uznane na arenie międzynarodowej – mówi Rusłan Sklepowicz (lit. Ruslan Sklepovič), CEO Green Genius.

REKLAMA

Według Rusłana Sklepoviča w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, zapotrzebowanie na zieloną energię będzie nadal rosło ze względu na ambitne cele postawione przez UE w zakresie wdrożenia neutralnego dla klimatu modelu gospodarczego. Tymczasem inwestycje ESG (angl. Environmental, Social and Governance – środowiskowe, społeczne i rządowe) pozostaną priorytetem dla inwestorów.

– Polska jest strategicznie ważnym rynkiem w naszych planach – tutaj zaczęliśmy już budować trzeci portfel parków słonecznych. Szukamy także projektów do czwartego portfela i przygotowujemy się do zbliżającej się aukcji energii odnawialnej w kraju – mówi szef spółki.

Aktywne inwestycje w rozwój

Całkowita moc nowo zaprojektowanych elektrowni słonecznych Green Genius przekroczy 42 MW, a w projekty spółka planuje zainwestować około 39 mln euro. Po ukończeniu trzeciego portfela parków energii słonecznej moc projektów fotowoltaicznych Green Genius w Polsce osiągnie prawie 130 MW.

W porównaniu do 2018 r. inwestycje firmy w projekty związane z zieloną energią wzrosły ponad 2,5 razy w ubiegłym roku i wyniosły prawie 136 mln euro. Duża część inwestycji była skierowana na realizację projektów energii słonecznej w Polsce. W tym roku większość planowanych inwestycji spółki zostanie również skierowana na ten rynek.

REKLAMA

Zaufanie partnerów międzynarodowych

W czerwcu bieżącego roku przedsiębiorstwo Green Genius sprzedało portfel parków słonecznych o mocy 40,4 MW funduszowi infrastrukturalnemu Aberdeen Standard Investments – jednej z największych na świecie firm zarządzających aktywami. Była to druga transakcja pomiędzy Aberdeen Standard Investments a Green Genius.

W ubiegłym roku firma Green Genius sprzedała wspomnianemu funduszowi portfel 45,4 MW parków słonecznych. Na podstawie danych posiadanych przez Green Genius była to największa w tym czasie sprzedaż parków słonecznych w Polsce.

W styczniu bieżącego roku Green Genius zawarła umowę z francuskim międzynarodowym funduszem kredytowym Eiffel Energy Transition Fund, który pożyczy firmie 30 mln euro. Spółka środki te wykorzysta na rozwój projektów z zakresu zielonej energii.

Green Genius działa w polskim sektorze energii słonecznej od 2015 roku. W tym czasie firma zdobyła zaufanie krajowych deweloperów i wykonawców. Spółka nie tylko rozwija duże projekty solarne w Polsce, ale także zapewnia klientom biznesowym wytwarzanie energii słonecznej jako usługę. Należą do nich m.in. spółka telekomunikacyjna Orange, producent elektroniki TCL czy producent soków Marwit.

Zachęcamy do kontaktu deweloperów i właścicieli projektów zainteresowanych krótko- oraz długoterminową współpracą w zakresie farm fotowoltaicznych pod numerem telefonu +48 797 360 203 oraz adresem mailowym solar@greengenius.pl.

Więcej informacji: www.greengenius.eu

artykuł sponsorowany