SOLAX POWER X3 MIC. Falownik wart uwagi

SOLAX POWER X3 MIC. Falownik wart uwagi
FlexiPower Group

Firma FlexiPower Group jako oficjalny dystrybutor falowników SolaX Power stale dba o to, aby rynek OZE świadomie wybierał urządzenia przeznaczone do montażu instalacji fotowoltaicznej. Ostatnia seria wydarzeń LIVE na temat urządzeń marki SolaX Power to przysłowiowy „Strzał w dziesiątkę” w edukacji produktowej. Podczas niespełna godzinnej prezentacji uzyskujemy szereg uzasadnień przemawiający za produktami firmy z Hangzhou.

Najczęściej wybieranym falownikiem z oferty jest falownik SOLAX POWER X3 MIC, który charakteryzuje się przede wszystkim szerokim zakresem napięcia pracy, za czym idzie przetwarzanie energii z optymalną sprawnością. Dzięki wbudowanemu analizatorowi sieci informuje nas, jeśli parametry sieci domowej nie odpowiadają regulacjom wskazanym przez Urząd Regulacji Energetyki.

Poza technikaliami i aspektem wizualnym warto zwrócić uwagę na wbudowany wyświetlacz, który pozwala samodzielnie sprawdzić lub skonfigurować falownik. Większość firm konkurencyjnych odchodzi od tego rozwiązania. SolaX Power z perspektywy użytkownika traktuje to jako niezbędny element wyposażenia swoich produktów. Menu falownika jest w języku polskim, co znacznie ułatwia jego samodzielną obsługę.

REKLAMA

SOLAX POWER X3 MIC posiada stopień ochrony IP65, dzięki czemu może być montowany na konstrukcjach zewnętrznych (konstrukcje gruntowe, elewacje budynków), a jego deklarowana wydajność kształtuje się na poziomie 98,5%.

Wszystkie falowniki producenta z Hangzhou wyposażone są w tzw. zdalny monitoring, dzięki czemu Użytkownicy instalacji fotowoltaicznej mogą śledzić produkcję energii z dowolnego miejsca na Ziemi. Oczywiście warunkiem niezbędnym jest moduł pocket, podłączenie do Internetu oraz hasło i login do dedykowanej aplikacji.

Większość modeli X3 MIC posiadają dwa trackery MPPT, które pozwalają na montaż instalacji na dwóch połaciach dachu lub dwóch płaszczyznach dachu różniących się kątem pochylenia (w ofercie znajdują się również modele jednotrackerowe).

Ostatnim argumentem przemawiającym za produktami SolaX Power jest cena, która na tle konkurencji i falowników w takiej samej klasie jest bardzo przystępna i pomaga konkurować z urządzeniami najbardziej rozpoznawalnymi na rynku. Dzięki 10-letniej gwarancji, serwisie dystrybucyjnym w Polsce oraz szybkiemu dostępowi do urządzeń – falowniki z Hangzhou stają się coraz bardziej rozpoznawalne wśród przeszłych użytkowników instalacji fotowoltaicznych.

REKLAMA

Magazyn centralny FlexiPower Group, który znajduje się w woj. łódzkim, jest gwarantem szybkiej dostępności falowników, a umowa dystrybucyjna szybkiego i sprawnego serwisu. To bardzo istotne z poziomu tzw. obsługi posprzedażowej, która jest ważna zarówno dla klienta hurtowego jak i detalicznego.

Pełna oferta SolaX Power znajduje się na stronie: www.flexipowergroup.pl

Specjalna oferta w obliczu kryzysu spowodowanego COVID19  wsparcie dla instalatorów i dystrybutorów

Na czas pandemii SolaX Power ma specjalną propozycję. Producent przygotował ofertę, z którą aż trudno rywalizować:

Przy zakupie co najmniej 10 systemów magazynowania SolaX Power, producent oferuje dodatkowy darmowy system, a także  również za darmo! – liczniki i aktualizacje modułów WiFi do zdalnego monitoringu instalacji.

To wciąż nie wszystko, można otrzymać również dodatkową roczną gwarancję na inwerter hybrydowy oraz zwrot gotówki za nowe instalacje. Taka oferta może się już nigdy nie powtórzyć.

artykuł sponsorowany