MDI zbuduje farmę fotowoltaiczną za 2,2 mln zł

MDI zbuduje farmę fotowoltaiczną za 2,2 mln zł
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Notowana na giełdzie spółka MDI Energia poinformowała o zdobyciu kolejnego kontraktu na budowę farmy fotowoltaicznej dla jednej ze spółek Polskiej Grupy Biogazowej.

MDI Energia S.A. podpisała umowę dotyczącą budowy farmy fotowoltaicznej o mocy do 1 MW, która ma powstać w miejscowości Zawady. Inwestorem jest spółka PGB Energetyka 9 sp. z o.o., a wartość zamówienia wynosi 2,193 mln zł netto.

Przed kilkoma miesiącami MDI Energia informowała o zdobyciu kontraktu na budowę dla spółki PGB Energetyka sp. z o.o. farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, która powstanie w miejscowości Tończa w gminie Liw na Mazowszu. Wartość tego kontraktu ustalono na 2,209 mln zł.

REKLAMA

Nie są to pierwsze zamówienia, które MDI Energia pozyskuje od Polskiej Grupy Biogazowej. Wcześniejsze kontrakty dotyczyły jednak budowy biogazowni rolniczych.

Wcześniej w tym roku MDI Energia informowała o zdobyciu kontraktu na rozbudowę dwóch biogazowni rolniczych należących do PGB, w tym jednej znajdującej się w tej samej lokalizacji, w której powstanie farma fotowoltaiczna.

REKLAMA

MDI Energia rozbuduje elektrociepłownię na biogaz rolniczy w Tończy o 0,5 MW do mocy 1,5 MW. Termin realizacji umowy upływa 30 czerwca br., a wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości 3,2 mln zł.

Obecnie Polska Grupa Biogazowa SA eksploatuje 7 biogazowni rolniczych i prowadzi 40 inwestycji.

Pod koniec 2019 roku MDI Energia rozpoczęła realizację pierwszych kontraktów z zakontraktowanych 30 biogazowni rolniczych, które wybuduje dla PGB. Dla tych projektów inwestor zapewnił sobie gwarancje sprzedaży energii w systemie aukcyjnym.

MDI Energia realizuje też inne kontrakty pozyskane od inwestorów działających na rynku energii odnawialnej – w tym kontrakt w zakresie budowy farmy wiatrowej Sompolno o mocy 37,5 MW. Wartość umowy podpisanej z deweloperem VisaVento Bau sp. z o.o. wynosi 29 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.