Falowniki BB ECO już w sprzedaży

Falowniki BB ECO już w sprzedaży

Polska firma Bruk-Bet PV poszerza asortyment autorskiej marki, wprowadzając na rynek fotowoltaiczny inwertery BB ECO. Falowniki te to przede wszystkim szybka instalacja dzięki rozwiązaniu OSD START oraz wielozadaniowość, a przy tym bezpieczeństwo pracy i pewność użytkowania z regionalnym wsparciem technicznym. Przypomnijmy, że na rynku dostępne są już moduły fotowoltaiczne pod szyldem BB ECO od Bruk-Bet PV.

Dla domu i firmy

Falownik BB ECO posiada dwa niezależne MPP trackery, co daje możliwość zbudowania dwóch łańcuchów modułów na różnych połaciach dachu. Z kolei różnorodność modeli dostępnych w ramach marki BB ECO pozwala na precyzyjne dobranie mocy falownika do generatora DC.

REKLAMA

W sprzedaży są już falowniki BBE-3-PL1, BBE-4-PL1 BBE-4.5-PL1, BBE-5-PL1, BBE-6-PL1, BBE-8-PL1, BBE-10-PL1 oraz BBE-12-PL1, jak łatwo się domyślić – środkowa część sugeruje moc znamionową danego falownika.

Moc maksymalna każdego inwertera po stronie AC jest o 10% większa od znamionowej. Projektowanie i przewymiarowanie generatora PV opieramy więc na mocy maksymalnej danego falownika. Daje to spore korzyści w rocznych uzyskach energii elektrycznej systemu fotowoltaicznego.

Od połowy sierpnia będą dostępne również falowniki o większej mocy, czyli BBE-20-PL2, BBE-25-PL2, BBE-30-PL2 oraz BBE-33-PL2.

Szeroki zakres dostępnych produktów w segmencie mikroinstalacji to duże ułatwienie dla instalatora, który jedną marką, może zaspokoić potrzeby wielu systemów fotowoltaicznych o skrajnie różnej wielkości generatorów PV. Warto dodać, że sprawność tych falowników dochodzi nawet do 98,3%.

Bezpieczeństwo w trudnych warunkach

Praca w szerokim zakresie napięć po stronie sieci AC sprawia, że falowniki BB ECO sprawdzą się również w szczególnych warunkach. Stopień ochrony IP 65 to pewność użytkowania falownika w miejscach zapylonych czy narażonych na zachlapania. Falowniki BB ECO posiadają również między innymi zabezpieczenie przed pracą wyspową, ochronę błędów uziemienia oraz podwójny układ pomiarowy upływu prądu.

Gotowy do działania

Falowniki BB ECO zostały zaprojektowane w ten sposób, aby maksymalnie skrócić czas pracy instalatorów przeznaczony na konfigurację.

Rozwiązanie OSD START pozwala rozpocząć prawidłową pracę falownika od razu po poprawnym montażu, podpięciu urządzenia oraz pomiarach. Falowniki BB ECO są skonfigurowane zgodnie z obowiązującą normą a ich nastawy zostały dostosowane do lokalnych wymagań Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Sprawdzona aplikacja monitorująca

REKLAMA

Firma Bruk-Bet PV zapewnia użytkownikom polskojęzyczną platformę biznesową, która została stworzona specjalnie na potrzeby monitoringu instalacji z wykorzystaniem falowników BB ECO. Platforma pozwana na zdalne zarządzanie systemami PV. Pomiar produkcji energii elektrycznej odbywa się przez dobrze znaną instalatorom aplikację Solarman.

Wbudowany wyświetlacz oraz intuicyjne menu w języku polskim to również duży atut nie tylko dla instalatora, ale i dla użytkownika końcowego, który na bieżąco może śledzić pracę urządzenia. Można również wybrać sposób komunikacji – przez RS485 lub WiFi.

Gwarancja polskiej marki

Zarówno dla instalatora, jak i dla klienta końcowego ważny jest komfort użytkowania danego urządzenia. Dział Techniczny Bruk-Bet PV zapewnia, że w razie jakichkolwiek problemów związanych z użytkowaniem falownika BB ECO odpowie na wszelkie wątpliwości i udzieli pomocy w procesie konfiguracji.

Falowniki BB ECO objęte są 10-letnią gwarancją w standardzie, która rozpoczyna się z dniem zakupu urządzenia z hurtowni fotowoltaicznej Bruk-Bet PV. Tak długi okres gwarancji świadczy o jakości użytych komponentów oraz wykonania falownika.

Gwarantem w tym przypadku jest Bruk-Bet PV – w 100% polska spółka, co zapewnia szybką reakcję serwisową i skuteczne dochodzenie roszczeń wynikających z umowy gwarancyjnej.

SERWIS PARTNER BB ECO

W związku z wprowadzeniem Programu Partnerskiego Bruk-Bet Fotowoltaika oraz nowego falownika – firma Bruk-Bet PV proponuje współpracę w ramach uprawnień Serwis Partnera BB ECO. Ma ona polegać na wsparciu technicznym ze strony regionalnych serwisantów na terenie całego kraju.

Serwis Partnerzy – po sprawdzeniu kwalifikacji i przejściu odpowiednich szkoleń – odpowiadaliby za obsługę techniczną i gwarancyjną systemów na bazie urządzeń marki BB ECO.

Falowniki marki BB ECO to drugi typ urządzeń pod tym szyldem. Na rynku są już dostępne moduły fotowoltaiczne BB ECO. Bruk-Bet PV oferuje pojedyncze modele lub korzystny zakup zestawów paneli z falownikiem BB ECO.

Bruk-Bet PV organizuje bezpłatne szkolenie online „Inwertery BB ECO – szeroki zakres pracy, długoletnia gwarancja” w terminie 22 lipca 2020 r. o godz. 11:00.

artykuł sponsorowany