Bauer Solartechnik stawia na moduły Glas – Glas (Szkło – Szkło)

Bauer Solartechnik stawia na moduły Glas – Glas (Szkło – Szkło)

Firma Bauerproducent niemieckich modułów fotowoltaicznych klasy premium – stawia kolejny krok w kierunku najnowszych technologii, wprowadzając na rynek nowe produkty, będące zarazem kontynuacją uznanych już linii modułów, cieszących się wielką popularnością wśród klientów.

Dobrą informacją jest zwiększenie przez Bauer Solartechnik mocy wszystkich modułów, co pokrywa się z oczekiwaniami szczególnie inwestorów posiadających ograniczone przestrzenie dachowe do wybudowania swoich wymarzonych mikroinstalacji.  

W tym segmencie pojawiają się dwa rodzaje nowych modułów:

REKLAMA

  • o mocy 370 wp Mono Black Frame Half Cut
  • o mocy 360 wp Mono Full Black Half Cut.

Obydwa moduły zbudowane są ze 120 ogniw w rozmiarze 166 mm i posiadają aż 9 Bus Barów. Charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością oraz solidnością i estetyką wykonania. Posiadają 20 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat gwarancji liniowej na produkcję prądu.

Prawdziwym hitem nie tylko na polskim rynku są dwustronne moduły typu  szkło – szkło bifacial, produkujące prąd dzięki obustronnej ekspozycji ogniw, również po stronie tylnej modułu.

Dzięki tej technologii, przy odpowiednim przygotowaniu podłoża, możemy uzyskać dodatkową produkcje prądu nawet do 30 procent!!!

Ze względu na dwustronne zastosowane szkła hartowanego oraz niezwykle solidne wykonanie, producent udziela na ten typ modułów 30 lat gwarancji produktowej oraz 30 lat gwarancji liniowej na produkcję prądu, gwarantując po 30 latach 87% uzysku.

Tak doskonałe parametry, a szczególnie sprawność ogniw po 30 latach użytkowania, są nieosiągalne dla większości producentów. Niebagatelne znaczenie ma również czynnik p-poż. Moduły te pozbawione są folii tylnej, co sprawia, że stają się niepalne. Dla wielu klientów ogromne znaczenie ma ten właśnie aspekt bezpieczeństwa.

Nowy projektowy moduł Glas – Glas

REKLAMA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dużych inwestorów, Bauer wprowadza nowy moduł w technologii szkło – szkł przeznaczony na duże projekty, szczególnie farmy fotowoltaiczne.

Jest to moduł tzw. bifacial szkło – szkło o mocy 320 Wp, z zastosowaniem tradycyjnych 60 ogniw – lub o mocy 380 Wp przy zastosowaniu 72 ogniw. Oba rodzaje modułu posiadają tą samą atrakcyjną cenę projektową i produkują do 15% więcej prądu w stosunku do modułów tradycyjnych.

Ze względu na dwustronne zastosowane szkła hartowanego oraz niezwykle solidne wykonanie, producent udziela również na ten typ modułów 30 lat gwarancji produktowej oraz 30 lat gwarancji liniowej na produkcję prądu, gwarantując po 30 latach 87% początkowego uzysku energii.

Tak solidny moduł z doskonałymi parametrami zarówno co do sprawności jak i bardzo długą gwarancją jest doskonałą odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku deweloperskiego na nowe technologie, w tym szczególnie na moduły szkło – szkło typu bifacial.

Kontakt:

Zapraszamy do lektury naszego poprzedniego artykułu na portalu Gramwzielone.pl: BAUER Solartechnik GmbH: producent modułów PV klasy premium.

 

 

artykuł sponsorowany