Tak Polsat chce sprzedawać fotowoltaikę pod marką Esoleo

Tak Polsat chce sprzedawać fotowoltaikę pod marką Esoleo
Esoleo

Grupa Polsat potwierdziła dzisiaj informacje o uruchomieniu sprzedaży instalacji fotowoltaicznych, które będą oferowane pod marką Esoleo i które będą bazować na modułach marki Talesun i falownikach Huawei.

Instalacje fotowoltaiczne będą oferowane pod nową marką Esoleo przez firmę Alledo z Grupy Polsat. Oferta Esoleo będzie dostępna na terenie całej Polski w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz” łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach współpracujących z Alledo banków.

REKLAMA

Po wizycie w punkcie Plusa i Cyfrowego Polsatu lub konsultacji telefonicznej Alledo ma zapewnić bezpłatny audyt w domu klienta, obejmujący pomiary i przygotowanie projektu instalacji.

Kolejnym krokiem ma być podpisanie umowy i montaż instalacji w czasie 1-3 dni. Klienci Alledo mogą liczyć na zamontowanie modułów fotowoltaicznych od chińskiego producenta Talesun z bezpośrednią obsługą gwarancyjną Alledo. W instalacjach mają być ponadto wykorzystywane falowniki największego na świecie producenta takich urządzeń, firmy Huawei.

REKLAMA

Następnie Alledo ma zapewniać zgłoszenie instalacji do lokalnego operatora systemu dystrybucyjnego, który w ciągu 30 dni powinien zamontować u klienta licznik dwukierunkowy.

Alledo ma zapewniać pomoc w uzyskaniu kredytu oraz obsługę wniosku o dotację z rządowego programu Mój Prąd.

W ramach oferty Esoleo oprócz samego montażu ma być oferowane ubezpieczenie instalacji na okres 3 lat, wsparcie techniczne na okres 15 lat, a dodatkowo w cenie Polsat zaoferuje Internet LTE od Plusa do monitoringu instalacji na 3 lata.

To kolejna wielka zmiana, jaką proponuje Zygmunt Solorz i Grupa Polsat. Niemal 30 lat temu wystartowała Telewizja Polsat z logiem w kształcie słońca z pierwszą, niezależną ogólnopolską stacją telewizyjną dla wszystkich Polaków. Teraz to już ponad 30 kanałów. Kilka lat później Zygmunt Solorz uruchomił Cyfrowy Polsat, platformę satelitarną, dzięki której telewizja dotarła do każdego zakątka Polski. Dzisiaj jest już w kilku milionach domów. Kilka lat temu wprowadziliśmy w Polsce technologię LTE – szybki i powszechnie dostępny internet w całym kraju. W maju jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sieć 5G. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap – chcemy „usłonecznić” Polskę. Wprowadzamy ofertę produkcji własnego prądu ze słońca na masową skalę – komentuje Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.