Nomad Electric oferuje wsparcie dla prywatnych inwestorów i partnerów handlowych

Nomad Electric oferuje wsparcie dla prywatnych inwestorów i partnerów handlowych
Nomad Electric

Firma, która obecnie zarządza kontraktami dla ponad 200 farm na terenie całej Polski, oferuje współpracę lokalnym inwestorom i partnerom handlowym. Nomad Electric oferuje kompleksową usługę realizacji wielkopowierzchniowych instalacji fotowoltaicznych. Spółka, dotychczas koncentrująca się na obsłudze profesjonalnych inwestorów finansowych, oferuje obecnie taki standard usług również dla mniejszych podmiotów.

Według danych PSE łączna moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce przekroczyła już 2,1 GW. Dynamiczny wzrost napędzany jest głównie przez rosnącą liczbę projektów o mocy do 1 MWp. Co istotne rozproszona wielkoskalowa fotowoltaika cieszy się sporym zainteresowaniem wśród polskich, rodzimych inwestorów.

W dużej mierze to zasługa modelu aukcyjnego, który w obecnej formie nie tylko wspiera lokalnych inwestorów i gwarantuje „demokratyczny” udział w rozwoju rynku fotowoltaicznego, ale także jest okazją dla rozwoju polskich firm. To właśnie w przypadku projektów do 1 MWp istotna część wartości realizacji projektu przypada na polskie podmioty.

REKLAMA

Oferta dla prywatnych inwestorów

Do tej pory brakowało jednak kompleksowej oferty dla lokalnych inwestorów poszukujących sprawdzonych wykonawców, którzy jednocześnie umożliwiają uzyskanie finansowania lub wyjście z inwestycji na różnym etapie realizacji, w tym przez sprzedaż projektu lub gotowej farmy. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma Nomad Electric, która rozszerzyła portfolio swoich usług o budowę pojedynczych projektów PV.

– Zdajemy sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się lokalni inwestorzy myślący o inwestycji w fotowoltaikę, jako atrakcyjnym źródle dochodu. Skomplikowany proces negocjacji i mniejsza skala inwestycji powodują, że mniejsi inwestorzy mają ograniczone możliwości współpracy z dużymi firmami budowlanymi. Z kolei mniejsi instalatorzy mogą nie gwarantować odpowiedniej jakości dokumentacji lub wykonania inwestycji przez co inwestor może mieć utrudniony dostęp do finansowania i ograniczoną możliwość zbycia aktywa w przyszłości. Nomad oferuje lokalnym prywatnym inwestorom kompleksową obsługę ukierunkowaną na to, aby instalacja fotowoltaiczna stała się atrakcyjnym i zbywalnym aktywem – mówi Paweł Czaus, prezes Nomad Electric.

I podkreśla, że wyróżnikiem firmy jest doświadczenie wyniesione z pracy dla największych deweloperów i międzynarodowych funduszy infrastrukturalnych, które może być przeniesione także na obsługę mniejszych inwestorów.

Istotnym czynnikiem we współpracy z inwestorami jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań. Nomad optymalizuje zwrot z inwestycji, uwzględniając efektywność produkcji energii, koszty dzierżawy i podatków oraz koszty utrzymania lub/i serwisowania elektrowni.

Przykładowo spółka, jako pierwszy generalny wykonawca w Polsce, zrealizowała i przyłączyła park fotowoltaiczny z wykorzystaniem modułów dwustronnych o mocy 360 Wp, które zwiększają zwrot z inwestycji dla inwestora, ze względu na wyższą efektywność produkcji i oszczędność w zakresie materiałów.

Farma wybudowana według najwyższych standardów i z wykorzystaniem nowoczesnych komponentów ma istotnie większą wartość rynkową, ponieważ wyższa produkcja i niższe koszty utrzymania uzyskiwane są przez 30 lat inwestycji.

– Bardzo dobrze znamy standardy projektowania, uzyskania dokumentacji i wykonywania farm stosowane na zachodzie Europy przez dużych, profesjonalnych graczy. Tą wiedzą chcemy dzielić się z naszymi rodzimymi inwestorami. Budujemy w sposób gwarantujący wysoką efektywność produkcji oraz niskie koszty utrzymania, ale co najważniejsze, inwestor uzyskuje możliwość sprzedaży farmy fotowoltaicznej w przyszłości. W dobie pandemii warto zadbać o różne możliwości czerpania dochodu – może to być przychód ze sprzedaży energii, choć dobrą alternatywą może być też sprzedaż projektu lub gotowej farmy fotowoltaicznej. Realizacja przez Nomad Electric daje różne opcje wyjścia z inwestycji – podkreśla Paweł Czaus.

REKLAMA

Współpraca z partnerami handlowymi

Drugą grupą, z którą Nomad Electric planuje nawiązać szerszą współpracę, są partnerzy handlowi oraz doradcy techniczni, którzy poszukują optymalnych rozwiązań dla swoich klientów lub firm mających duże potrzeby w zakresie energii elektrycznej.

– Pracujemy zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi dla zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Projektowane i budowane przez nas farmy mają gwarancję zbywalnego aktywa i dają możliwość finansowania lub wyjścia z inwestycji poprzez sprzedaż na każdym etapie realizacji. Jednocześnie możemy obsłużyć mniejszych inwestorów. To jest istotny czynnik wyróżniający naszą ofertę dla partnerów handlowych – dodaje Paweł Czaus.

Jak rozpocząć współpracę?

Nomad Electric zaprasza do współpracy inwestorów oczekujących wsparcia na każdym etapie realizacji inwestycji. Spółka oferuje:

  • uzyskanie zgód administracyjnych,
  • projektowanie i dobór komponentów zapewniający najlepszy zwrot z inwestycji,
  • budowę farmy – doświadczenie związane z realizacją projektów dla liderów branży i funduszy infrastrukturalnych gwarantuje optymalny model budowy farmy, uwzględniający jej późniejsze zbycie,
  • utrzymanie ruchu i serwisowanie – utrzymanie wysokiej jakości wybudowanej farmy, minimalizujące koszty napraw i przeglądów, maksymalizacja produkcji.

Jeśli myślałeś o inwestycji w dużą fotowoltaikę, ale nie wiedziałeś od czego zacząć lub z kim warto rozpocząć współpracę, skontaktuj się z nami. Otrzymasz profesjonalną obsługę przez nasz zespół. A to wszystko w jakości jak dla międzynarodowych inwestorów – podsumowuje prezes Nomad Electric.

Zobacz film z naszych realizacji.

Kontakt dla zainteresowanych współpracą:

artykuł sponsorowany