Spółka z NewConnect chce instalować fotowoltaikę

Spółka z NewConnect chce instalować fotowoltaikę
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Notowany na giełdzie NewConnect spółka Letus Capital będzie rozwijać działalność w oparciu o dwa filary doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. W ramach drugiego filaru spółka ma działać na rynku fotowoltaiki, w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla klientów indywidualnych i firm oraz budowy własnych farm fotowoltaicznych.

Aktualizacja strategii jest efektem zmieniającego się otoczenia oraz działań, które podejmowaliśmy w ostatnim czasie. Jest to ewolucja wcześniejszej strategii i działań skupionych ogólnie na odnawialnych źródłach energii oraz elektromobilności. Chcemy skoncentrować się na rynku instalacji fotowoltaicznych, dostarczając klientom produkt oraz jego finansowanie – komentuje Dariusz Przewłocki, prezes zarządu Letus Capital.

W ramach działalności na rynku fotowoltaiki spółka zaoferuje klientom różne formy finansowania, w tym leasing, który będzie spłacany przez klientów dzięki oszczędnościom na kosztach energii elektrycznej. Spółka zamierza również budować farmy fotowoltaiczne na własnych gruntach.

REKLAMA

Obecnie Letus Capital ma prowadzić zaawansowane rozmowy z potencjalnym partnerem, który zajmuje się sprzedażą instalacji fotowoltaicznych i który będzie obsługiwał zamówienia Letus Capital – do momentu zbudowanie przez spółkę własnego zespołu fachowców od fotowoltaiki.

REKLAMA

Równolegle Letus Capital ma wspierać rozwój nowych technologii poprzez inkubator innowacyjności, który będzie realizował patenty, wynalazki oraz innowacyjne pomysły.

Działalność w tym obszarze będzie realizowana poprzez rozwijanie spółek z udziałem pomysłodawców, organizowanie pomocy prawnej w zakresie ochrony patentowej, wdrażanie i komercjalizację wybranych pomysłów, patentów i wzorów przemysłowych oraz pozyskiwanie środków z programów unijnych.

Wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenia biznesowe, chcemy pomóc młodym biznesmenom i innowatorom rozwijać działalność oraz komercjalizować swoje pomysły. Nie ograniczamy się do wybranych branż, skupiamy się na innowacyjności, potencjale do komercjalizacji i skalowania. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy w tym obszarze i w najbliższym czasie uruchomimy pilotażowe projekty – dodaje Dariusz Przewłocki.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.