Kolejna duża inwestycja zakończona przez Soon Energy

Kolejna duża inwestycja zakończona przez Soon Energy
Farma fotowoltaiczna o mocy 2 MW, woj. podkarpackie. Fot. Soon Energy

Soon Energy Poland sp. z o.o. (SEP) uzyskała dokument potwierdzający pierwsze wytworzenie energii w najnowszej inwestycji zrealizowanej przez spółkę. Mowa o wybudowanej farmie fotowoltaicznej o mocy 2 MW dla firmy Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o.o. na terenach zrekultywowanych po dawnych kopalniach siarki.

– Inwestycja była dla naszej firmy dużym wyzwaniem, gdyż zamawiający ustalił stosunkowo krótkie terminy realizacji prac. Sama budowa została wykonana w ciągu niespełna 10 tygodni i zakończona została z końcem kwietnia br. Naturalnie nie pomagała nam epidemia koronowirusa, która przypadła w najbardziej newralgicznym momencie zaplanowanych prac, finalnie udało się sprostać oczekiwaniom inwestora i zrealizować projekt w terminie – mówi Jacek Kołodziejski, dyrektor operacyjny SEP.

– Faktycznie inwestycja była wymagająca pod kątem terminów realizacji oraz kompletacji dokumentacji technicznej, co zwłaszcza w okresie wybuchu pandemii COVID-19 stanowiło duże wyzwanie operacyjne. Firma Soon Energy Poland mimo utrudnień niezależnych od stron dotrzymała terminowej realizacji kontraktu i w chwili obecnej cieszymy się z możliwości produkcji własnej energii odnawialnej i jej sprzedaży – komentuje przedstawiciel Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o.o.

REKLAMA

Warto wspomnieć, że SEP jest autorem i wykonawcą jednej z największej instalacji dachowej w Polsce o mocy blisko 1,5 MW, wybudowanej dla producenta lodów i mrożonek, dostawcy do największej w Polsce sieci marketów spożywczych.

Inwestycja zajęła około 11 tys. m2 i pokrywa około 25% zapotrzebowania energetycznego inwestora.

W swoim portfolio posiadamy kilkadziesiąt MW zrealizowanych inwestycji zarówno w obszarze mikroinstalacji dla klientów detalicznych i małych firm oraz największych, jak choćby wymienione powyżej czy innowacyjnych, jak ukończona budowa farmy na panelach dwustronnych (bi-facial) w woj. warmińsko-mazurskim.

Fot. Największa instalacja dachowa PV w Polsce (1,5 MW, 2018 r.), woj. łódzkie, widok satelitarny.

REKLAMA

– W chwili obecnej, gdy niemal wszyscy wiedzą, czym jest fotowoltaika, zarówno użytkownicy jak i firmy poszukujące dywersyfikacji swoich podstawowych linii biznesowych, zauważamy ogromny wzrost zapotrzebowania na rozwiązania techniczne z jednej strony i chęć uczestniczenia w przemianie energetycznej kraju z drugiej – mówi Tomasz Cieślikowski, prezes zarządu SEP.

– Jako część Grupy Kapitałowej Eurotel S.A., notowanej na GPW od 2006 roku (ETL), staramy się uczestniczyć w najważniejszych gałęziach gospodarki już od 25 lat. Tak było w przypadku rozwoju sieci telefonii komórkowej od początku jej wprowadzenia w Polsce jako partner PTC sp. z o.o. (Era GSM, obecnie T-Mobile), P4 sp. z o.o. (Play) czy autoryzowany partner Apple oraz Xiaomi. Podobnie jest w przypadku rozwoju energetyki opartej o OZE, z którą mamy styczność już od 2015 r., gdy powołaliśmy Soon Energy Poland, stale rozwijając nasze kompetencje i budując coraz większy portfel klientów – dodaje Tomasz Cieślikowski.

SEP to dziś zaplecze sięgające blisko 200 osób. Posiadamy wykwalifikowany zespół doradców PV, działający w całym kraju. Dysponujemy własnym biurem projektowym i technicznym, adekwatnym do skali biznesu zapleczem finansowym oraz ubezpieczeniowym.

Jako spółka stowarzyszona i będąca w Grupie Kapitałowej Eurotel S.A. o stabilnej i wysokiej kondycji finansowej (przychody Grupy w 2019 r. przekroczyły 435 mln zł) posiadamy wszelkie atuty, aby sprostać najbardziej wymagającym projektom.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.soonenergy.pl, gdzie można zapoznać się z szerokim portfolio wybranych realizacji.

Zapraszamy do kontaktu zarówno klientów rozważających inwestycję we własną instalację fotowoltaiczną jak również podmioty, które chciałyby związać swoją przyszłość biznesową z firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym info@soonenergy.pl

artykuł sponsorowany