Corab największym dystrybutorem w Europie

Corab największym dystrybutorem w Europie
Corab

Sofarsolar to producent falowników, który na polskim rynku gości od dawna. Jednak to ostatni okres to dla firmy okazał się prawdziwym sukcesem. Podczas podsumowania dotychczasowych działań okazało się, że firma Corab jest drugim największym dystrybutorem tej marki na świecie, a pierwszym w Europie.

Rynek polski to dla Sofar Solar bardzo ważny obszar działania. Drugie na świecie miejsce Corab i pierwsze w Europie jako dystrybutora doskonale pokazuje dużą skalę działania.

– Z firmą Corab współpracujemy od wielu lat – mówi David Zhong, wiceprezes Sofar Solar. – Często prezentujemy naszą współpracę jako wzór dla naszych globalnych partnerów strategicznych na całym świecie. Corab pomógł nam wejść na polski rynek, a teraz pomaga nam w europejskiej dystrybucji. Popularność falowników spowodowała, że na rynku pojawiły się produkty nie przygotowane dla rynku europejskiego.

REKLAMA

– Na rynku pojawiają się produkty z poza oficjalnej dystrybucji. Pamiętajmy, że wsparcie serwisowe nie pochodzi wtedy z Polski, a z kraju zakupu. To może znacząco wydłużać reklamację oraz ostatecznie podnieść cenę. Co ważne falowniki Sofar na rynek azjatycki mają inną konfigurację i podzespoły i nie są obsługiwane przez Sofar w Europie, także odradzam takie zakupy. Ważne jest, aby kupować z oficjalnej polskiej dystrybucji bo tylko wtedy mamy pewność polskiego wsparcia technicznego, a zakupiony falownik będzie obsługiwany przez polski serwis – mówi Tomasz Grnyo, dyrektor Sofarsolar Poland.

Dlaczego falowniki Sofar biją rekordy popularności? Urządzenia tej marki mają kilka kluczowych zalet. Zarówno instalatorzy, jak i inwestorzy cenią dobry stosunek jakości do ceny, prosty montaż i konfigurację oraz dużą bezawaryjność.

– To bardzo wdzięczny falownik do montażu – mówi Przemysław Janos z firmy ALL ANT Radomsko. – Jego konfiguracja jest intuicyjna i zajmuje dosłownie chwilę. Dotychczas falowniki Sofar były wykorzystywane przez nas głównie na domkach. Jednak od pojawienia się na rynku większych modeli zwiększyliśmy sprzedaż w sektorze komercyjnym.

REKLAMA

Corab jako autoryzowany dystrybutor zajmuje się również wsparciem technicznym oraz koordynacją spraw serwisowych. Odsetek problemów, jakie te urządzenia generują jest bardzo niski. Większość spraw udaje się zakończyć poprzez zmianę ustawień czy aktualizację oprogramowania.

– Moja firma przykłada bardzo dużą wagę do jakości. Dlatego wybraliśmy falowniki Sofar Solar. Zamontowaliśmy je na kilkuset inwestycjach i nie mieliśmy, żadnych problemów – podkreśla Damian Szemainda z Ensky Popielów. – Klienci bardzo chwalą sobie ten produkt.

Pierwsze kroki tej marki na rynku były trudne. Myśląc o chińskich urządzeniach, pojawiały się wątpliwości. Branża fotowoltaiczna w 2016 roku nie była jeszcze tak popularna i dojrzała jak dziś. Corab pokazywał zalety tych produktów i poszerzał wiedzę instalatorów podczas licznych szkoleń i konferencji.

– W ramach Akademii Corab wspólnie z Sofar Solar szkolimy instalatorów z montażu i serwisu tego falownika – mówi Łukasz Kotula, dyrektor ds. szkoleń w firmie Corab. – Szkolenia te cieszą się dużym zainteresowaniem ale są  jeszcze pojedyncze miejsca na najbliższe terminy.

Jakość wykonania, prosty montaż, mała awaryjność i wsparcie techniczne to dla instalatora i inwestora bardzo ważne kryteria wyboru. Wszystkie falowniki Sofarsolar mogą pochwalić się 10 letnią gwarancją w standardzie z możliwością odpłatnego przedłużenia nawet do 25 lat. Marka ta sprawdza się w instalacjach domowych, jak i komercyjnych.

Zapoznaj się z ofertą dystrybutora (link).

artykuł sponsorowany