EFL zaoferuje leasing fotowoltaiki

EFL zaoferuje leasing fotowoltaiki
EFL

Do instytucji finansujących fotowoltaikę dla przedsiębiorców dołączył EFL z Grupy Credit Agricole. Ograniczeniem tej oferty może być maksymalna moc ograniczająca możliwość leasingu fotowotlaiki do segmentu mikroinstalacji.

Z oferty EFL mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalacje fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Instalacja może być zamontowana na dachach budynku bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji może wynosić maksymalnie 50 kW.

Klienci zainteresowani finasowaniem instalacji fotowoltaicznych w EFL mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuję wymagane standardowo dokumenty finansowe. Do wyboru pozostaje jedynie forma finasowania – leasing czy pożyczka. Wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania może sięgać 84 miesięcy.

REKLAMA

Polska jest jednym z tych krajów, w których przyrost nowej mocy z OZE rok do roku dynamicznie rośnie. W 2019 roku osiągnął on poziom około 0,9 GW, co oznacza  5,5-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2018. Dzięki tej dynamice Polska uplasowała się w pierwszej piątce krajów Unii Europejskiej. Prognozy na ten rok wskazują, że tą piątą pozycję nadal utrzymamy. Ta dynamika jasno oznacza zapotrzebowanie na finasowanie tego typu instalacji. Dla nas jest to nowy ciekawy segment rynku, a nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów biznesowych – komentuje Wojciech Przybył, członek  zarządu EFL.

W ostatnich miesiącach ofertę finansowania instalacji fotowoltaicznych w formie leasingu czy kredytu wprowadziło kilka banków.

REKLAMA

Leasing instalacji fotowoltaicznych w tym roku wdrożył Santander Leasing, którego oferta zakłada udział własny klienta od 10 proc. wartości instalacji przy okresie finansowania sięgającym od 12 do 72 miesięcy. Przedmiotem finansowania mogą być instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 50 kW o łącznej wartości od 15 tys. zł do 300 tys. zł netto.

Leasing instalacji fotowoltaicznych oferuje też PKO Leasing, w którym przedsiębiorca sfinansuje całą instalację fotowoltaiczną o wartości do 250 tys. zł w maksymalnym sześcioletnim okresie. Produkt ma być tzw. procedurą uproszczoną, która ma ułatwić przedsiębiorcy szybszy proces pozyskania leasingu lub pożyczki.  

Z kolei Idea Getin Leasing oferuje dla przedsiębiorców zainteresowanych fotowoltaiką leasing operacyjny i finansowy w ramach umowy do 84 miesięcy i przy minimalnym wkładzie własnym w wysokości 5 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.