Znowu świetny miesiąc w inwestycjach w polskiej fotowoltaice

Znowu świetny miesiąc w inwestycjach w polskiej fotowoltaice
Energa

W ubiegłym miesiącu moc elektrowni fotowoltaicznych, których pojawienie się w krajowym systemie elektroenergetycznym odnotowują PSE, wzrosła o ponad 150 MW. Jest to trzeci najlepszy wynik w historii polskiego rynku PV.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, w lipcu moc elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju, których przyłączenie odnotowali krajowy operatorzy systemów dystrybucyjnych raportujący dane na ten temat do PSE, wzrosła o 152,447 MW.

Z danych publikowanych dotąd przez PSE wynika, że lipiec był trzecim najlepszym miesiącem pod względem wzrostu mocy w polskiej fotowoltaice. Większy przyrost mocy  krajowy operator systemu elektroenergetycznego odnotował tylko styczniu 2020 r. (172,9 MW) oraz w czerwcu br. (155,8 MW).

REKLAMA

W sumie w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce zwiększyła się o ponad 961,7 MW. Oznacza to, że w tym miesiącu przekroczymy 1 GW zainstalowanej mocy od początku 2020 r.

REKLAMA

Na koniec 2019 roku moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 1299,6 MW. Rok wcześniej, na koniec 2018 r., moc wszystkich instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju sięgała 471,4 MW, co oznaczało wzrost o 213,4 MW w porównaniu z końcem 2017 roku oraz o 302,9 MW w porównaniu z końcem roku 2016.

Tymczasem na koniec lipca 2020 r. w fotowoltaice mieliśmy już zainstalowane 2261,3 MW i jeśli w drugim półroczu w naszym kraju powstanie podobna moc instalacji, to na koniec tego roku zbliżymy się do 3 GW zainstalowanych mocy w PV.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.