Fundusz Modus Asset Management kupi działające farmy fotowoltaiczne

Fundusz Modus Asset Management kupi działające farmy fotowoltaiczne
Modus Asset Management

Fundusz zarządzany przez Modus Asset Management pragnie nawiązać współpracę z deweloperami, którzy mogą wybudować i sprzedawać działające elektrownie fotowoltaiczne. Firma utworzyła już specjalny fundusz przeznaczony na inwestycje w projekty działających instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Fundusz rozpoczął już fazę inwestycyjną i zamierza pozyskać co najmniej 100 MW. Kupi nawet pojedyncze projekty.

Bardzo mocno zachęcił nas szybki rozwój polskiego rynku fotowoltaiki, mający miejsce od czasu wprowadzenia mechanizmu opartego na kontraktach różnicowych (CfD), zapewniającego stabilność cen energii elektrycznej wytwarzanej przez odnawialne źródła energii. Branża energii odnawialnej w Polsce charakteryzuje się imponującym wzrostem, od jej początkowego etapu zaledwie kilka lat temu do etapu, kiedy na rynku obecnych jest wielu profesjonalnych deweloperów, inwestorów instytucjonalnych oraz innych kluczowych interesariuszy. Jako fundusz skupiony na projektach związanych z zieloną energią, mamy długoterminowe plany na tym rynku – twierdzi Povilas Pečiulis, dyrektor generalny Modus Asset Management.

Według niego polska branża fotowoltaiczna ma duży potencjał do dalszego szybkiego wzrostu.

REKLAMA

– Nasz fundusz jest zaszczycony, mogąc być częścią polskiej transformacji w stronę czystej gospodarki, mogąc wzmocnić pozycję lokalnych deweloperów i wnosić wkład w rozwój energii odnawialnej w Polsce. Dzięki praktycznemu doświadczeniu na polskim rynku fotowoltaicznych i zabezpieczonym źródłom finansowania możemy przeprowadzać transakcje szybko i sprawnie. Dodatkowo możemy wesprzeć deweloperów w pozyskaniu finansowania na rozwój i budowę projektów – dodaje Pečiulis.

REKLAMA

W sprawie możliwości współpracy proszę wysłać wiadomość e-mail na adres: poland@modusam.com

Modus Asset Management jest licencjonowaną spółką zarządzającą funduszami, koncentrującą się na inwestycjach w energię odnawialną w regionie Europy Środkowej.

Więcej informacji na temat spółki:www.modusam.com

artykuł sponsorowany