Dwustronne panele fotowoltaiczne w hurtowni Sunprofi

Dwustronne panele fotowoltaiczne w hurtowni Sunprofi
Longi Solar

Hurtownia fotowoltaiczna SUNPROFI wprowadziła do swojej oferty dwustronne panele fotowoltaiczne, których zastosowanie w naziemnych instalacjach fotowoltaicznych może zwiększyć uzyski energii nawet o 25 proc. w porównaniu do paneli wytwarzających energię tylko z jednej strony.

SUNPROFI oferuje dwustronne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne o mocy 370 W dostarczane przez jednego z największych producentów na świecie – firmę Longi Solar.

Panele fotowoltaiczne Longi Solar serii Hi_MO 4, wykonane w technologiach Low LID, PERC i Half-Cut, posiadają 12-letnią gwarancję na materiały i użytkowanie, a także 30-letnią gwarancję na liniową moc wyjściową.

REKLAMA

Dwustronne, monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, złożone z 60 ogniw PERC, Longi Solar wprowadził na rynek w ubiegłym roku.

Longi Solar przedstawił wyniki testów wydajności dwustronnych modułów, które przeprowadzono we współpracy z niemieckim instytutem TÜV SÜD z wykorzystaniem pilotażowej instalacji zlokalizowanej w prowincji Hainan w Chinach.

Moduły w testowanej instalacji umieszczono na wysokościach 1-1,5 metra, na różnych rodzajach powierzchni, charakteryzujących się innym współczynnikiem odbicia światła – w tym na powierzchni pomalowanej białą farbą, posiadającej wysoki współczynnik albedo rzędu około 67 proc.,  powierzchni betonowej (ok. 43 proc.), pokrytej piaskiem (ok. 40 proc.) oraz trawą (16,1 proc.).

W efekcie badań stwierdzono większe uzyski energii, wygenerowane dzięki tylnej stronie, o 20,59 proc. na powierzchni pokrytej białą farbą – w porównaniu do uzysków z modułów jednostronnych, o 14,5 proc. wyższe w przypadku powierzchni betonowej, o 15,8 proc. wyższe na gruncie pokrytym piaskiem i o ok. 10 proc. większe na terenie pokrytym trawą.

Chiński producent podkreśla, że moduły dwustronne pracowały szczególnie dobrze w okresie letnim z uwagi na dłuższe poranki i wieczory, i dłużej padające wówczas pod korzystnym kątem promienie słoneczne.

Wyniki testów przeprowadzonych w Chinach przez TÜV SÜD z wykorzystaniem modułów Longi Solar miały potwierdzić jeszcze jedną zaletę modułów dwustronnych – mniejsze nagrzewanie się w porównaniu do tradycyjnych modułów, co wpływa korzystnie na uzyski energii. Longi Solar podkreśla przy tym, że efekt polepszyło wykorzystanie w testowanych modułach szyb posiadających po obu stronach modułów grubość tylko 2 mm.

REKLAMA

Więcej informacji na temat dwustronnych paneli fotowoltaicznych marki Longi Solar można znaleźć w artykule na stronie hurtowni SUNPROFI pod tym linkiem.

O SUNPROFI

SUNPROFI to hurtownia fotowoltaiczna zajmująca się sprzedażą najlepszej jakości produktów. W swojej ofercie posiadamy moduły Longi Solar i Leapton Solar oraz inwertery Huawei, Sofar Solar, SolarEdge, a także konstrukcje wraz z osprzętem elektrycznym. Dzięki współpracy z czołowymi producentami światowymi, utrzymujemy najwyższą jakość w konkurencyjnych cenach.

Firmę SUNPROFI charakteryzuje przede wszystkim jakość i profesjonalizm. Oferujemy kompleksowe doradztwo w wyborze odpowiednich elementów, a wszystko po to, by klient mógł cieszyć się z dokonanego wyboru. Zamówienia realizujemy na bieżąco, a klient może liczyć na stały kontakt z doradcami, którzy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Celem naszej firmy jest długotrwała współpraca z klientami, oparta na wzajemnym szacunku. Wierzymy, że zapewniając najwyższą jakość produktów, uda nam się nawiązać długoletnią współpracę z zadowolonymi kontrahentami. 

Zapraszamy do naszego sklepu online. Na stronie internetowej mogą Państwo zapoznać się z produktami, które posiadamy w swojej ofercie. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Zarejestruj się, aby poznać ceny (link).

 

artykuł sponsorowany