DHL Polska ograniczy koszty dzięki fotowoltaice

DHL Polska ograniczy koszty dzięki fotowoltaice
Foton Energy

Polski oddział DHL przygotowuje się do montażu instalacji fotowoltaicznych, aby ograniczyć koszty funkcjonowania swoich oddziałów. Pierwsza instalacja powstała w Słupsku.

W Słupsku na terenach należących do DHL Parcel Polska powstała instalacja fotowoltaiczna złożona ze 153 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 kWp, które wytwarzają energię na potrzeby należącego do DHL terminala.

DHL szacuje, że instalacja fotowoltaiczna w skali roku wytworzy około 50 MWh energii elektrycznej, co zaspokoi około 25 proc. rocznego zapotrzebowania obiektu.

REKLAMA

Firma już teraz zapowiada instalację kolejnych systemów fotowoltaicznych, które mają pojawić się na obiektach DHL m.in. we Włocławku, Kielcach, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Ciechanowie i Gdańsku.

REKLAMA

Jak podkreśla Agnieszka Świerszcz, prezes DHL Parcel Polska, zrealizowany w Słupsku projekt montażu instalacji fotowoltaicznych w terminalach firmy jest częścią globalnej strategii DHL, której celem jest redukcja emisji CO2 do zera do 2050 roku.

– Tylko w Słupsku, gdzie uruchomiliśmy pierwszą instalację fotowoltaiczną, zamontowaliśmy 153 panele, których moc jest równa 50 kWp. Dzięki podłączeniu ich do zewnętrznej sieci, produkujemy słoneczną energię elektryczną na potrzeby naszego terminala. Taka ilość energii – 50 MWh w skali roku – zaspokoi aż 25% rocznego zapotrzebowania obiektu. Oznacza to, że przez jeden kwartał nasza działalność nie będzie generowała emisji CO2. Dzięki temu ponad 50 ton dwutlenku węgla nie trafi do środowiska – wylicza Agnieszka Świerszcz.

Instalacja została wykonana przez firmę Foton Technik należącą do Grupy innogy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.