Fotowoltaika na kredyt z ratą balonową

Fotowoltaika na kredyt z ratą balonową
Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday Polska

Sunday Polska, firma zajmująca się montażem elektrowni fotowoltaicznych, umożliwi zakup instalacji PV na kredyt z tzw. ratą balonową w ramach oferty Inbank.

Jak tłumaczy Sunday Polska, oferowany we współpracy z Inbank tzw. kredyt balonowy charakteryzują niskie raty miesięczne oraz wyższa ostatnia rata, tzw. balonowa – stanowiąca 25 proc. sumy kredytu

Jak wylicza firma, w przypadku kredytu na 20 tys. zł, rata balonowa wyniesie 5 tys. zł. Klient może spłacać kredyt do końca według pierwotnego harmonogramu albo zmodyfikować go, wpłacając gotówkę np. po otrzymaniu dotacji z programu Mój prąd lub z innych środków, które chce przeznaczyć na kredyt.

REKLAMA

Wówczas klient kontaktuje się z bankiem w celu spłaty „balona” lub większej części kredytu, a bank przelicza kredyt, uwzględniając mniejsze wykorzystanie kapitału i klient otrzymuje nowy harmonogram spłat.

W przypadku kredytu z ratą balonową okres kredytowania wynosi nawet 10 lat. Nie jest wymagany wkład własny, zabezpieczenie czy zgoda małżonka. 

Proces wnioskowania ma być intuicyjny, szybki oraz pozbawiony ukrytych kosztów. W całości odbywa się przez Internet i telefon. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a jego oprocentowanie zmienne wynosi 5,99 proc. w skali roku.

Jak podkreśla Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday Polska, dzięki odroczeniu spłaty 1/4 kwoty kredytu na koniec okresu umowy, miesięczne raty w okresie spłaty są istotnie niższe niż przy standardowym kredycie.

REKLAMA

Analizując oczekiwania naszych klientów, zauważyliśmy, że w dzisiejszych, niełatwych czasach, kluczowe jest zmniejszenie ich wydatków miesięcznych, między innymi tych na energię elektryczną. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, we współpracy z Inbank proponujemy klientom atrakcyjny sposób finansowania inwestycji w fotowoltaikę, obniżający raty do poziomu niższego niż obecne rachunki za prąd – mówi Marcin Pieczora.

Wcześniej Sunday Polska we współpracy z Inbankiem wprowadził przeznaczony dla gospodarstw domowych zainteresowanym montażem instalacji fotowoltaicznej kredyt z ratami 0 proc. Jego spłata może zostać rozłożona na 84 miesiące.

Proces aplikowania o kredyt ma być darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów. Oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie wynoszą 0 proc. Takie warunki mają obowiązywać niezależnie od terminu spłaty kredytu, czyli również przy okresie krótszym niż 84 miesiące.

Sunday Polska zrealizował dotąd instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 25 MW dla kilku tysięcy klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Firma jest partnerem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w programie Mój Prąd oraz Polskiej Grupy Energetycznej w programie EKOlogicznie w przyszłość.

Inbank powstał w 2010 roku, a od 2015 r. posiada licencję bankową – działa w modelu B2B2C oferując swoje usługi online oraz z wykorzystaniem rozwiązań technologicznych poprzez sieć dystrybucji blisko 3 tys. partnerów handlowych. Inbank skupia się na obszarze tzw. consumer finance, oferując konsumentom kredyty ratalne, samochodowe oraz gotówkowe.

Bank prowadzi działalność w krajach nadbałtyckich – Estonii, Litwie, Łotwie, a także od 2017 roku w Polsce. Inbank przyjmuje również lokaty w Niemczech, Austrii i Holandii. Obligacje Inbank notowane są na Nasdaq Tallinn Stock Exchange. Inbank Oddział w Polsce jest członkiem Związku Banków Polskich.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.