Panele fotowoltaiczne Phono Solar – dlaczego warto?

Panele fotowoltaiczne Phono Solar - dlaczego warto?
Phono Solar

Od dłuższego czasu temat energii odnawialnej zyskuje na popularności. Wynika to ze wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa, a także ma związek z dążeniem do optymalizacji ekonomicznej – bo zamontowanie odpowiednich instalacji produkujących energię odnawialną czasem po prostu się opłaca. Jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w tej gałęzi gospodarki jest fotowoltaika. Panele generujące prąd dzięki absorpcji światła słonecznego nie bez przyczyny mają tak wielu zwolenników  wyjaśnimy, jakie korzyści niesie za sobą ich zastosowanie.

Po pierwsze  ekonomia

Energia słoneczna, zasilająca panele fotowoltaiczne, jest bezpłatna. Co więcej, samo w sobie utrzymywanie konstrukcji nie niesie za sobą znaczących kosztów, z wyjątkiem potencjalnego ubezpieczenia, jako że panele są podatne na uszkodzenia. Inną kwestią jest cena samego zakupu. O ile obecnie wciąż jest dość wysoka w porównaniu z innymi źródłami pozyskiwania energii, to w wielu przypadkach długoterminowe oszczędności przeważą nad doraźnymi kosztami. A te, wg dotychczasowych danych i szacunków na przyszłość, w kolejnych latach będą znacząco spadać.

REKLAMA

Jak podają eksperci ze strony EarthTechling, między rokiem 2010 a 2020, przeciętny koszt instalacji spadł o 65%. Z kolei zdaniem jednego z ekonomistów doradzających Komisji Europejskiej, energia słoneczna weszła na drogę ku zerowym kosztom krańcowym, co oznacza, że w perspektywie od kilkunastu do kilkudziesięciu lat będzie dostępna niemal za darmo. 

Po drugie  ekologia

Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych sprzyja środowisku naturalnemu. W przeciwieństwie do elektrowni węglowych, nie emitują one CO2. Pozwala to zachować troskę o czyste powietrze i walczyć ze smogiem, jednym z najpoważniejszych wyzwań dla standardu życia mieszkańców dużych miast. Ponadto, energia odnawialna daje nadzieję na globalne zmniejszenie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych i stawienie czoła wyzwaniom klimatycznym. Choć uczciwie trzeba stwierdzić, że montaż takiej instalacji na jednym domu czy budynku ma marginalne znaczenie w skali światowej, to wybór takiego rozwiązania przez większą grupę ludzi może zrobić różnicę.

Nowoczesne rozwiązanie  TwinPlus

Zdecydowaną zaletą jednego z modułów paneli, TwinPlus, jest bardzo wysoka wydajność oraz wytrzymałość w porównaniu do innych modeli. Składa się na to m.in. odporność na wysokie temperatury oraz skuteczność działania pod wpływem zaciemnienia, jak i mniejsze straty energii w miejscu złączenia ogniw.

Są to produkty najnowszej generacji, z szynami zbiorczymi, zabezpieczającymi instalację w razie ryzyka ewentualnych uszkodzeń. Są silnie odporne na ciśnienie – potrafią wytrzymać nawet do 5400Pa nacisku warstwy śniegu i 2400Pa nacisku wiatru. 

Solidna konstrukcja, wykorzystująca technologię wytwarzania oraz specjalistycznego, elektrycznego wykonania, zapewnia wytrzymałość przed tzw. PID, czyli rodzajem niepożądanego zużycia paneli. Dostępne są w wariancie 60 oraz 72 ogniw.

 
 

Firma PhonoSolar

Panele  PhonoSolar są wytwarzane ze szczególnym naciskiem na innowacje. Świadczy o tym rozwinięcie ponad 20 patentów i prawnie zastrzeżonych technologii, w tym moduły half-cell. 15% pracowników zatrudnionych w firmie jest odpowiedzialne za dział badań i rozwoju, w tym inżynierzy o stopniu doktorskim i profesorskim. Konstrukcje podlegają rygorystycznemu reżimowi testowemu, wykraczającemu poza państwowe ustawodawstwo, a próbki nowych produktów przechodzą przez 36 testów kontroli jakościowej. 

REKLAMA

Marka została ogłoszona przez Bloomberga jako najważniejszy producent paneli fotowoltaicznych. DNV-GL, organizacja z największym autorytetem w zakresie ekspertyzy ds. energii na świecie, uznała PhonoSolar za najlepszego wykonawcę w swojej branży. Produkty otrzymały tytuł „wysokiej jakości” od prestiżowych recenzentów – Laboratorium PHOTON, PVEL, Rated Solar. Szacuje się, że w skali światowej firma pomogła zredukować 6.65 milionów ton dwutlenku węgla.

Podsumowanie

Montaż paneli fotowoltaicznych posiada kilka zalet:

  • długofalowo może się zwrócić w niskich kosztach energii,
  • wspiera redukcję zanieczyszczeń,
  • wspiera walkę z globalnym ociepleniem.

Ponadto, ewentualne minusy takiego rozwiązania są redukowane przez:

  • spadające ceny paneli,
  • możliwość wyboru modelu odpornego na uszkodzenia, jak choćby TwinPlus.

Energia słoneczna rozwija i będzie się rozwijać, a jej zalety połączone ze spadającymi cenami instalacji powodują, że wybór źródła energii odnawialnej dawno nie był taki prosty. Zwłaszcza, jeśli dostępne są zaawansowane produkty wiarygodnych marek, redukujące potencjalne minusy i zwiększające wydajność stosowanych rozwiązań.

Kontakt

Techmot sp. z o.o.  Warszawska 19  16-070 Choroszcz

tel. 857130934, 605874413

email: sklep@techmot.com.pl, tele@techmot.com.pl

www.tecfoton.pl

https://tecfoton.pl/produkty/


artykuł sponsorowany