Falowniki Kodak już w Polsce. Hymon wyłącznym dystrybutorem w Europie

Falowniki Kodak już w Polsce. Hymon wyłącznym dystrybutorem w Europie
Hymon

Według prognoz Instytutu Energii Odnawialnej w 2020 roku obroty na polskim rynku fotowoltaiki w stosunku do minionego roku wzrosną nawet o 25% i przekroczą 5 mld zł.

W 2019 r. pod względem przyrostu mocy zainstalowanej Polska była piątym rynkiem fotowoltaicznym w Unii Europejskiej. Polskie firmy fotowoltaiczne wygenerowały obroty sięgające ok. 5 mld zł, zatrudniając przy tym ponad 6 tys. osób. W tym roku liczby te mają być jeszcze większe. Wzrosnąć ma również wartość zainstalowanych mocy fotowoltaicznych z 1,5 GW w 2019 r. do ponad 7 GW w 2025 r. Te liczby pokazują, jak dynamicznie obecnie rozwija się branża fotowoltaiczna w Polsce. 

Dostrzegają to również uznane marki, które działają w branży fotowoltaicznej od wielu lat na całym świecie.

REKLAMA

Mamy świetną wiadomość od jednej z najdłużej istniejących firm na polskim rynku fotowoltaicznym, firmy Hymon z Tarnowa, która została wyłącznym dystrybutorem na Europę falowników marki KODAK. 

HYMON to czołowa polska firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi z 10-letnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Wieloletnie doświadczenie udziałowców i pracowników spółki w branży fotowoltaicznej oraz stała współpraca z czołowymi producentami komponentów, inwerterów, systemów montażowych i pozostałego osprzętu jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji.

Firma Hymon instaluje ponad 1000 instalacji miesięcznie i zajęła w 2019 roku 1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej.

Falowniki Marki KODAK są dostępnie jedynie w ofercie starannie wybranych partnerów dystrybucyjnych o uznanej renomie na całym świecie. Tym bardziej wart jest podkreślenia fakt, że do tak prestiżowego grona dołączyła polska firma Hymon.

Atuty falowników marki KODAK

Inwertery Kodak są doskonale zaprojektowane pod względem maksymalnego uzysku, sprawności, niezawodności i długowieczności. Ponadto komponenty wykorzystane  w inwerterze pochodzą od wiodących światowych producentów. 

Jakość użytych komponentów ma bezpośredni wpływ na żywotność falownika Kodak. Dotyczy to w szczególności kondensatorów – najważniejszych komponentów stanowiących ponad 20 % całkowitych kosztów komponentów elektrycznych, będących jednocześnie najsłabszymi częściami falownika. Dlatego właśnie w falownikach marki Kodak są stosowane produkty ze światowej czołówki, dzięki czemu w praktyce podwajają żywotność pracy falownika w porównaniu do innych producentów. 

Przewaga Falownika Kodak na tle innych marek

Falowniki Kodak posiadają unikalną konstrukcję radiatora i systemu chłodzenia. Jest ona zintegrowana z obudową falownika w celu zapewnienia bezpośredniego optymalnego kontaktu z komponentami generującymi ciepło. 

Zastosowana konstrukcja żeber chłodzących w kształcie gwiazdy tworzy większą powierzchnię kontaktu, która znacznie zwiększa efekt chłodzenia, podwyższając zdolność falownika do przepływu ciepła aż o 30% w porównaniu do innych marek. 

REKLAMA

Falowniki marki KODAK dostępne w Polsce

  • Inwerter fotowoltaiczny Kodak i0.7S – i3.3S 

Wysokiej wydajności inwerter jednofazowy, cechujący się maksymalną wydajnością 97,2%, stopniem ochrony IP65, jest przy tym kompaktowy i lekki. Cechuje go niskie napięcie startowe. Aplikacja śledząca dostępna jest zarówno na Iphone oraz Android. Inwerter posiada 10-letnią gwarancję.

  • Inwerter fotowoltaiczny Kodak i4.OT – i20.OT 

Wysokiej wydajności inwerter trójfazowy, cechujący się maksymalną wydajnością 98,6%, stopniem ochrony IP65, jest przy tym kompaktowy i lekki. Cechuje go niskie napięcie startowe. Aplikacja śledząca dostępna jest zarówno na Iphone oraz Android. Inwerter posiada 10-letnią gwarancję.


Rozwój firmy Hymon

HYMON wykonuje kompleksowe projekty instalacji PV oraz jest generalnym wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Klient końcowy otrzymuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych „pod klucz”, dzięki czemu HYMON cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaufaniem odbiorcy końcowego.

Spółka to również dystrybutor najlepszych na świecie komponentów elektrowni fotowoltaicznych. W ofercie Hymon znajdują się również falowniki Sofar, Solar, Fronius i SolarEdge.

Hymon posiada 75 własnych ekip monterskich, co pozwala zrealizować miesięcznie ponad 1000 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Jednym z głównych celów firmy jest również stały rozwój systemów PV pod kątem innowacyjności i zwiększenia ich efektywności, poprzez wprowadzanie technologicznego „know-how”. Zadanie to realizuje poprzez współpracę z ośrodkami naukowo–badawczymi w kraju i za granicą.

Więcej o firmie Hymon przeczytacie na stronie www.hymon.pl 

artykuł sponsorowany