Columbus montuje codziennie ponad 100 instalacji fotowoltaicznych

Columbus montuje codziennie ponad 100 instalacji fotowoltaicznych
Columbus Energy

W drugim kwartale br. Columbus Energy S.A. wypracował 129 mln zł skonsolidowanego przychodu i wynik EBITDA na poziomie 18 mln zł. To ponad 276-procentowy wzrost przychodów i ponad 414-procentowy wzrost wartości EBITDA w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 r. Gdyby nie sytuacja wywołana pandemią koronawirusa, wynik w drugim kwartale byłby znacznie lepszy, bo dynamika, z jaką rozpoczęliśmy ten rok, była znakomitazapewnia prezes firmy Dawid Zieliński.

Columbus Energy kończy drugi kwartał przychodami wyższymi niż w pierwszym kwartale br. Po chwilowym spadku sprzedaży w kwietniu Columbus Energy zanotował znaczący wzrost wyników finansowych w maju i czerwcu, co pozwoliło zakończyć pierwsze półrocze rekordowym przychodem ze sprzedaży na poziomie 254,9 mln zł, czyli o prawie 350% wyższym niż w analogicznym okresie 2019 r. i wartością EBITDA 38,1 mln zł, co oznacza wzrost o 477% w stosunku do pierwszego półrocza 2019 r.

Firma chwali się wzrostem wykonanych instalacji. Na koniec 2018 r. zrealizowała systemy PV w sumie dla 4,2 tys. klientów, na koniec 2019 roku było to już 11 tys. wykonanych instalacji, a na dzień publikacji najnowszego raportu Columbus Energy może się już pochwalić wykonaniem 23 tys. instalacji o łącznej mocy 138 MWp..

REKLAMA

Prezes Columbus Energy Dawid Zieliński odnotowuje, że wywołane restrykcjami związanymi z epidemią kilkutygodniowe spowolnienie miało jednak bezpośredni wpływ na wysokość przychodów.

– Istotny wpływ na wynik miał również trwający prawie 3 miesiące wzrost kursu euro, w którym spółka rozlicza się z kontrahentami zagranicznymi za zakupy. Na szczęście obecnie widzimy stabilizację na rynku walutowym. W maju i czerwcu przychody znacząco wzrosły, a w lipcu dynamika rozwoju naszej działalności wróciła do stanu sprzed pandemii, dzięki czemu zanotowaliśmy rekordową sprzedaż – dodaje Dawid Zieliński.

REKLAMA

Równolegle Columbus Energy inwestuje środki w pozyskiwanie projektów farm fotowoltaicznych. W portfelu Columbus Energy znajduje się już ponad 1000 MW mocy w projektach farm PV. Spółka zakończyła budowę farm o mocy kilkunastu MW i jest w trakcie realizacji kolejnych kilkudziesięciu MW.

Columbus Energy tworzy jednocześnie przestrzeń dla nowych produktów i usług. W jego ofercie pojawiły się pompy ciepła z dotacją z programu Czyste Powietrze, a także magazyny energii służące do maksymalizacji zysków z fotowoltaiki.

Z kolei dzięki inwestycji w system Nexity spółka umożliwia dostęp do stacji ładowania pojazdów. Obecnie przygotowuje również ofertę ładowarek do samochodów elektrycznych dla klientów biznesowych.

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania eko-energetyczne dla domów i firm. Każdego dnia montujemy ponad 100 instalacji fotowoltaicznych, poszerzamy też grono prosumentów, którzy decydują się dodatkowo na inwestycję w pompy ciepła i magazyny energii. Jednak nasze ambicje sięgają zdecydowanie dalej. Będziemy mocno pracować nad transformacją organizacji w kierunku spółki technologicznej – stąd m.in. nasza inwestycja w spółkę Nexity, która oferuje system zarządzania infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. W najbliższym czasie chcemy angażować się w kolejne projekty technologiczne, które przeniosą naszą organizację na wyższy poziom – zapowiada Dawid Zieliński.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.