Falowniki hybrydowe SolaX Power w Polsce dzięki FlexiPower Group

Falowniki hybrydowe SolaX Power w Polsce dzięki FlexiPower Group

Falownik jest najważniejszą częścią instalacji fotowoltaicznej – zarówno sieciowej, jak i wyspowej. Firma FlexiPower Group wprowadza obecnie do sprzedaży falowniki hybrydowe SolaX Power, które łączą w sobie zalety inwerterów on-grid i off- grid. Urządzenia X1-Hybrid i X3-Hybrid od początku zyskują uznanie wśród klientów detalicznych i hurtowych. Teraz można nabyć je w specjalnej, limitowanej ofercie.

Jeszcze do niedawna inwestor musiał dokonać wyboru pomiędzy instalacją fotowoltaiczną on-grid, oddającą nadwyżkę wyprodukowanej energii do sieci a instalacją off-grid, która magazynuje nadwyżkę w celu późniejszego wykorzystania. Niestety, obydwa z wymienionych systemów mają swoje wady: instalacja on-grid staje się bezużyteczna w przypadku awarii sieci, z kolei użytkownik instalacji off-grid nie wykorzysta jej drogich magazynów energii wtedy, gdy nasłonecznienie jest małe – na przykład zimą.

Falowniki hybrydowe SolaX Power, wprowadzane obecnie przez FlexiPower Group, łączą w sobie najlepsze cechy popularniejszych dotąd systemów, eliminując ich mankamenty. Są urządzeniami zdecydowanie najbardziej wielofunkcyjnymi, zapewniającymi dużą niezależność energetyczną. Umożliwiają magazynowanie nadwyżki wyprodukowanej energii w celu wykorzystania jej później  u tego samego odbiorcy. Zapewnia to stały dostęp do energii, także wtedy, gdy wystąpi awaria sieci elektroenergetycznej lub nocą, gdy instalacja fotowoltaiczna nie produkuje energii ze słońca.

REKLAMA

W zależności od zastosowanej mocy instalacji PV i pojemności akumulatorów, instalacja hybrydowa pozwala zwiększyć wykorzystanie energii z fotowoltaiki na potrzeby własne budynku do 50-80%. Linia urządzeń hybrydowych SolaX Power umożliwia, poza samym magazynowaniem nadwyżki energii, również ładowanie akumulatorów z sieci, a dodatkowo kontroluje, aby moc z instalacji fotowoltaicznej była maksymalnie wykorzystywana na potrzeby własne.

W ofercie producenta znajduje się szeroki wybór urządzeń hybrydowych: falowniki jednofazowe X1-Hybrid o mocy od 3 do 5 kW oraz falowniki trójfazowe X3-Hybrid o mocy od 5 do 10 kW. Urządzenia te są kompatybilne z wiodącymi rozwiązaniami w zakresie akumulatorów litowo-jonowych dostępnych obecnie na rynku, co czyni je najpopularniejszym rozwiązaniem umożliwiającym magazynowanie energii.

Firma z Hangzhou proponuje klientom magazyny energii własnej produkcji, dzięki czemu można dobrać magazyn wysokiej jakości o odpowiedniej mocy. Montaż takiego urządzenia zamiast kilku akumulatorów to oszczędność czasu, a dla użytkownika większa kontrola nad instalacją.

Do falowników hybrydowych można łatwo podłączyć również inne dostępne magazyny – należy wówczas jedynie dołożyć urządzenie typu BMS sterujące pracą takiego magazynu.

REKLAMA

SolaX Power oferuje od niedawna nowy model magazynu energii 5,8 kWh; wykorzystuje on najnowszą technologię LFP, która zapewnia znacznie bezpieczniejsze instalacje z szerszymi tolerancjami temperatury. Dzięki 10-letniej gwarancji i 90% głębokości rozładowania, akumulator Triple Power jest elastycznym, praktycznym i wydajnym rozwiązaniem do magazynowania energii.

Falowniki hybrydowe występują również w wersjach z wbudowanym urządzeniem EPS, które – w przypadku zaniku napięcia w sieci – odpowiada za zdalne przełączenie odbiorników na energię zmagazynowaną w akumulatorach. Producent w swojej ofercie posiada również mierniki, które pozwalają na ciągłą kontrolę przepływu energii.

Z myślą o użytkownikach dysponujących już instalacją on-grid, firma SolaX Power przygotowała wygodne, oszczędne rozwiązanie, umożliwiające przerobienie instalacji na hybrydową. To seria produktów X1 Retro Fit Charger, X3 Retro Fit Charger i AC Charger, w przypadku których wystarczy tylko wybrać odpowiedni typ urządzenia oraz magazyn energii.

Dla najwyższego komfortu użytkowania, wszystkie urządzenia wyposażone są w moduł WiFi, zapewniający zdalny monitoring i możliwość sterowania poprzez stronę solaxcloud.com lub aplikację na smartfony Solax Cloud. W każdym miejscu i o każdej porze można zobaczyć aktualne i historyczne dane dotyczące instalacji.

Seria urządzeń hybrydowych SolaX Power wyróżnia się wysoką sprawnością oraz niską awaryjnością. Dzięki obudowie o stopniu ochrony IP65 istnieje możliwość instalacji urządzeń również na zewnątrz budynku – są odporne na kurz i zalanie wodą. Podobnie jak w innych branżach, urządzenia hybrydowe to przyszłość także w przypadku fotowoltaiki.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat falowników hybrydowych SolaX Power? Zapraszamy na Transmisję LIVE, która odbędzie się w dniu 26.08 (środa) o godz. 20.00 na fanpage FlexiPower Group.

Bezpośredni link do wydarzenia: Falowniki hybrydowe SolaX Power w Polsce

Wciąż możliwe jest nabycie falowników Solax Power w specjalnej ofercie, obowiązującej tylko podczas pandemii: przy zakupie można otrzymać darmowy falownik (przy zakupie 10 sztuk), darmowy licznik, aktualizację do Pocket Wi-Fi Plus, 200 zł zwrotu dla instalatorów przy założeniu nowej instalacji lub dodatkową roczną gwarancję na inwerter hybrydowy. Więcej informacji można uzyskać na stronie Flexipower Group (link).

artykuł sponsorowany