Jedne z najlepszych paneli fotowoltaicznych na świecie teraz dostępne także w Polsce

Jedne z najlepszych paneli fotowoltaicznych na świecie teraz dostępne także w Polsce

Na polskim rynku debiutują jedne z najlepszych i najbardziej wydajnych paneli fotowoltaicznych dostępnych na świecie. Mowa o modułach renomowanej firmy Risen Energy.

Marka Risen od lat znajduje się w czołówce znaczących rankingów, a jej produkty są dostępne dla polskich klientów, między innymi za pośrednictwem Edison Energia.

– Jest nam miło poinformować, że wprowadzamy na rynek jako pierwszy instalator w Polsce, bezpośrednio od producenta moduły firmy Risen Energy – mówi Kamil Sankowski, dyrektor zarządzający Edison Energia. Firma jest liderem na rynku producentów modułów fotowoltaicznych na całym świecie.

REKLAMA

Na początku będziemy oferować klientom panele o mocach, m.in. 335 W i 400 W – dodaje Bartosz Majewski – członek zarządu Edison Energia. Te ostatnie to najmocniejsze moduły dostępne w Polsce. Odznaczają się bardzo wysoką sprawnością. Są wykonane w technologii half cut, dzięki czemu produkują więcej energii przy niskim nasłonecznieniu – o wschodzie i zachodzie słońca oraz kiedy jest cień.

Inteligentna energia z modułów Risen Energy

Przedsiębiorstwo Risen Energy Co. Ltd. Istnieje od 1986 roku, a więc posiada ponad 30-letnie doświadczenie w fotowoltaice. Dostarcza zarówno nowoczesne panele słoneczne, jak i niezawodne magazyny energii. Aktualna zdolność produkcyjna firmy osiąga poziom aż 11,1 GW, co stanowi przykład dla producentów z całego świata.

REKLAMA

Wysokie miejsce w światowych rankingach fotowoltaicznych

Branża OZE jest aktualnie na fali wznoszącej, a coraz większe grono klientów szczególnie interesuje energia prosto ze Słońca. Przy wyborze paneli fotowoltaicznych powinno się brać pod uwagę wiele czynników, między innymi renomę firmy i jej pozycję na rynku. Aby przeanalizować status marki Risen Energy, warto zajrzeć do aktualnych, światowych rankingów, w których zajmuje wysokie pozycje.

Jednym z najważniejszych rankingów w branży jest Tier1, prowadzony przez redakcję Bloomberg. W zestawieniu uwzględnia się stabilność finansową i wiele innych czynników świadczących o wiarygodności przedsiębiorstwa pod względami czysto ekonomicznymi. Nie porównuje się więc zaawansowania technologicznego modułów, a raczej to, jak dana marka radzi sobie na rynku.  Nie zmienia to faktu, że Tier1 jest jednym z najbardziej prestiżowych rankingów w branży OZE i warto śledzić wyniki publikowane po każdym z kwartałów.

W 2020 roku, firma Risen Energy zajęła 5. miejsce, ustępując jedynie Jinko, LONGi, JA Solar i Canadian Solar. Flagowe panele słoneczne Risen Energy są objęte najważniejszymi certyfikatami na rynku, między innymi TÜV, CE, GS, ROHS, REACH czy PAHS.

Jeśli chodzi o zarządzanie jakością czy bezpieczeństwo, firma spełnia międzynarodowe normy ISO. Od lat firma zdobywa krajowe nagrody, między innymi na 9. China Brand Festival, a należy pamiętać, jak konkurencyjny i dynamiczny jest rynek chiński pod względem OZE i fotowoltaiki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o panelach fotowoltaicznych firmy Risen Energy – wejdź na stronę Edison Energia | www.edisonenergia.pl |

artykuł sponsorowany