Kolejny wykonawca farm fotowoltaicznych dla R.Power

Kolejny wykonawca farm fotowoltaicznych dla R.Power
R.Power

Największy polski deweloper farm fotowoltaicznych podpisał kolejną w tym roku umowę na wykonanie rozwijanych przez niego farm PV. Tym razem kontrakt na generalne wykonawstwo inwestycji zdobyła firma MDI Energia. Ostatnio R.Power zabezpieczył finansowanie, które pozwoli mu zrealizować w naszym kraju elektrownie PV o łącznej mocy 121 MWp.

W ramach podpisanego kontraktu MDI Energia SA wybuduje dziewięć farm fotowoltaicznych dla R.Power, które powstaną na terenie całej Polski i w których zostaną wykorzystane dwustronne, monokrystaliczne moduły PV.

MDI Energia będzie kolejnym generalnym wykonawcą, z którym R.Power podpisał w tym roku umowę na wykonanie farm fotowoltaicznych.

REKLAMA

Wcześniej w tym roku należąca do grupy Erbud firma PBDI podpisała umowę na budowę farm fotowoltaicznych należących do 21 spółek celowych związanych z R.Power. Łączna wartość kontraktu wynosi 37,21 mln netto.

Z informacji przekazanej przez PBDI wiadomo, że wartość pojedynczej umowy nie przekracza 2 mln zł netto, a realizacja każdego kontraktu zakończy się w ciągu 18 miesięcy od otrzymania polecenia rozpoczęcia pracy.

To kolejne umowy na realizację największego w kraju portfela farm fotowoltaicznych, które w ramach systemu aukcyjnego rozwija R.Power.

Ponadto w 2020 roku warszawski deweloper podpisał umowę na wykonanie 28 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MWp. Ich budową zajmie się firma Electrum.

REKLAMA

W tym roku R.Power podpisał ponadto umowy na budowę 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MW z powiązaną z grupą R.Power firmą Nomad Electric, a także z firmą Solartech, która wybuduje dla dewelopera 31 farm PV, każda o mocy maksymalnej 1 MW.

W 2020 roku R.Power planuje budowę farm fotowoltaicznych o mocy blisko 50 MWp, które wygrały aukcję w 2018 roku, a także rozpoczyna realizację 130 elektrowni, dla których spółka zabezpieczyła sprzedaż energii w ostatniej aukcji z grudnia 2019 r.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. W ciągu ostatnich lat wygrała aukcje na łączną moc elektrowni fotowoltaicznych prawie 300 MWp. W naszym kraju firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 1000 MWp.

W czerwcu br. R.Power informował o podpisaniu z konsorcjum banków Santander Bank Polska i mBank największej w historii umowy finansowania projektów fotowoltaicznych w Polsce o wartości 350 mln zł. Finansowanie zostanie przeznaczone na realizację portfela instalacji o mocy 121 MWp, które powstaną na terenie całego kraju.

Łączna moc fotowoltaiki w Polsce przekroczyła już 2 GWp. Cieszymy się, że jako R.Power, mamy w tym istotny wkład. Tylko w tym roku planujemy podłączyć do sieci portfolio o mocy ponad 100 MWp – deklaruje Przemysław Pięta, prezes i współzałożyciel R.Power.

Poza Polską R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. W pierwszym z tych krajów polski deweloper buduje elektrownię PV o mocy 8,5 MW. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.