Fotowoltaika pomoże rolnikom, wspólnotom i firmom obniżyć rachunki

Fotowoltaika pomoże rolnikom, wspólnotom i firmom obniżyć rachunki
archiwum zielona-energia.com / instalacja PV – MLK Rycykling

zielona-energia.com po połączeniu się z międzynarodową Grupą EDP chce jeszcze mocniej zaznaczyć swoją pozycję na polskim rynku fotowoltaiki. Firma chce wprowadzić nowy sposób ratalnego finansowania instalacji, a także zaofeorować usługi, które będą zapewniać bezpieczeństwo inwestycji klientów. zielona-energia.com rozbuduje także swój zespół o kilkadziesiąt osób. 

Fotowoltaika receptą na drogi prąd

Z opublikowanego w połowie marca badania „Firmy wobec rosnących cen energii” przeprowadzonego przez firmę konsultingową EY wynika, że rachunki za prąd wzrosły o ponad połowę w prawie 60 proc. średnich i dużych firm, w tym dla 34 proc. z nich, skok cen był ponad dwukrotny. Analiza wykazuje także, że większość firm (84 proc.) przyznaje, że wzrost kosztów energii istotnie wpływa na ich funkcjonowanie. Co czwarta firma (26 proc.) widzi w tym czynniku zagrożenie dla dalszego istnienia. EY wskazuje też, że 6 proc. respondentów rozważa lub już podjęło decyzję o zakończeniu działalności przedsiębiorstwa.

zielona-energia.com by EDP Energia Polska w swojej ofercie postanowiła się skupić na małych i średnich przedsiębiorstwach oraz rolnikach. Polski miks energetyczny, który w znakomitej większości oparty jest wciąż na energii wytwarzanej z paliw kopalnych powoduje, że ceny energii będą nadal rosły. Szansą na obniżenie rachunków za prąd jest fotowoltaika. Łukasz Fonfara dyrektor zarządzający zielona-energia.com by EDP Energia Polska podkreśla, że koszt zrealizowania instalacji zwraca się w okresie ok. 4-4,5 roku.

— Zbudowanie własnej instalacji fotowoltaicznej ma po prostu wymiar czysto ekonomiczny. Dziś w dobie rosnącej świadomości konsumenckiej często sami klienci wymagają, by wytwarzane produkty powstawały z poszanowaniem dla środowiska. Coraz częściej oczekują tego też kontrahenci, którzy dbają o zeroemisyjność w całym łańcuchu dostaw – mówi Łukasz Fonfara.

zielona-energia.com ruszy z nową ofertą i będzie dbać o inwestycje klientów

zielona-energia.com zyskała moc dzięki połączeniu się z portugalską Grupą EDP. Firma jest obecnie w trakcie rozbudowy struktur sprzedażowych i sieci własnej, która będzie koncentrować się na kliencie biznesowym. zielona-energia.com poszukuje obecnie nowych ekspertów, a docelowo chce zwiększyć swój zespół o kilkadziesiąt osób. Ma to jej pomóc w obsłudze rosnącego wolumenu klientów biznesowych i w dotarciu do nowych podmiotów. Po nowelizacji ustawy o OZE, zmieniającej definicje mikroinstalacji, firma chce skupiać się nie tylko na małych i średnich przedsiębiorcach, lecz także na większych inwestycjach.

zielona-energia.com by EDP Energia Polska zapowiada, że jako jedna z nielicznych firm obecnych na polskim rynku, będzie chciała wprowadzić usługi, które będą zabezpieczać inwestycje klientów. Szczegóły na temat oferty mają zostać przedstawione w najbliższych tygodniach, firma zapowiada, że klienci nie będą musieli się martwić o efektywność instalacji.

W połowie roku na rynku pojawi się także zupełnie nowa oferta – możliwość skorzystania z ratalnej formy finansowania. Będzie ona dedykowana w dużej mierze rolnikom, którzy dziś bardzo często mają problemy z pozyskaniem finansowania na zbudowanie własnej instalacji fotowoltaicznej, ale także i firmom oraz wspólnotom mieszkaniowym. W tym modelu klient będzie musiał wyłącznie zapłacić miesięczną ratę, a koszt urządzeń i zbudowania instalacji pokryje zielona-energia.com by EDP Energia Polska.

Dodatkowo każdy z podmiotów może liczyć na to, że to właśnie eksperci z zielona-energia.com będą zajmować się wszystkimi formalnościami: od procesu wyceny, poprzez przygotowanie dokumentów, pozyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń (w przypadku większych instalacji fotowoltaicznych przekraczających 50 kW), aż po dopełnienie formalności związanych z pozyskaniem dofinansowania.

Połączenie z EDP – zielona-energia.com nabiera rozpędu

W ubiegłym roku zielona-energia.com stała się częścią międzynarodowej Grupy EDP. Portugalski gigant dostarcza energię elektryczną i gaz do ponad 9 milionów klientów, a 75 proc. wytwarzanej przez nią energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Grupa EDP obecna jest na 29 rynkach i jest czwartym co do wielkości producentem energii wiatrowej i słonecznej na świecie. Połączenie z tak dużym podmiotem działającym na globalnych rynkach jest szansą dla zielona-energia.com do jeszcze szybszej ekspansji w Polsce m.in. poprzez pozyskanie nowego know-how.

— Wiarygodność biznesu i wykorzystanie przez nas pełnego know-how Grupy EDP są kluczowymi czynnikami dla nas i naszych partnerów handlowych. zielona-energia.com posiada swój własny, stabilny kapitał i dziś nie potrzebuje korzystać z instrumentów finansowych, bo środki potrzebne na zakup komponentów i zabezpieczenie operacyjne funkcjonowania firmy pochodzą z kapitału Grupy EDP. Współpraca z tak potężnym partnerem daje nam jednak zupełnie nowe możliwości działania – podkreśla Łukasz Fonfara.

Dodaje jednocześnie, że z punktu widzenia klientów nawiązanie współpracy z EDP gwarantuje opiekę serwisową i stabilność podmiotu przez długie lata. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia firm, wspólnot i rolników, którzy budują znacznie większe instalacje fotowoltaiczne od zwykłych właścicieli domów, często o znaczeniu strategicznym dla kosztów prowadzonej działalności.

 

artykuł sponsorowany