Electrum buduje kolejne farmy fotowoltaiczne

Electrum buduje kolejne farmy fotowoltaiczne
Foto. Greencells Group

Electrum realizuje kontrakty na wykonanie kolejnych farm fotowoltaicznych dla inwestorów, którzy wygrali dotychczasowe aukcje dla odnawialnych źródeł energii.

Spółka poinformowała w tym miesiącu o zdobyciu kontraktów na budowę 11 farm fotowoltaicznych, które mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Nazw firm, dla których budowane są farmy fotowoltaiczne, Electrum nie podaje. W odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl Agnieszka Prochowicz-Kobryń z Electrum podaje jedynie, że zlecenia są realizowane dla dwóch inwestorów. Jeden ma pochodzić z Litwy, a drugi to kontrahent z Polski.

REKLAMA

Do połowy tego roku w systemie aukcyjnym pracę rozpoczęło 57 nowych instalacji OZE o łącznej mocy 41,112 MW, z czego 55 to farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 39,462 MW, natomiast dwie to elektrownie wiatrowe o mocy łącznie 1,65 MW.

W pierwszej aukcji, którą Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w grudniu 2016 r., prawo do rozliczeń w systemie aukcyjnym przyznano dla 84 nowych instalacji o jednostkowej mocy nieprzekraczającej 1 MW.

REKLAMA

W drugiej – i jak dotąd ostatniej – aukcji dla nowych instalacji, która odbyła się w czerwcu 2017 r. i w której również można było składać oferty na produkcję energii z nowych instalacji OZE o jednostkowej mocy do 1 MW, wsparciem objęto już 352 oferty.

Po tych dwóch aukcjach prawo do realizacji inwestycji w systemie aukcyjnym zyskało w sumie 436 projektów – niemal w całości dotyczących budowy elektrowni fotowoltaicznych, ale także kilku pojedynczych elektrowni wiatrowych o mocy nieprzekraczającej 1 MW.

Więcej na temat zaplanowanych na ten rok, kolejnych aukcji dla OZE, w których szansę na gwarancje sprzedaży energii po zaoferowanej cenie zyskają kolejni inwestorzy planujący budowę m.in. farm fotowoltaicznych, w artykule: Aukcje odbędą się jesienią. Na wyniki trzeba będzie poczekać.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o