Innogy postawi kilkaset MW w fotowoltaice

Innogy postawi kilkaset MW w fotowoltaice
Fot. innogy

Niemiecki koncern energetyczny inwestuje w energetykę odnawialną głównie stawiając ogromne morskie farmy wiatrowe w niemieckiej i brytyjskiej części Morza Północnego. Okazji do rozwoju elektrowni fotowoltaicznych niemiecka firma poszukała na Antypodach.

Innogy zrealizuje swoje największe projekty fotowoltaiczne w Australii. W planie jest budowa elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 349 MW. To efekt zrealizowanego w tym roku przejęcia od lokalnego dewelopera Overland Sun Farming portfolio projektów PV, na które Innogy wydało 400 mln euro.

Innogy przejął dwa projekty fotowoltaiczne, które są realizowane w australijskim stanie Nowa Południowa Walia i których łączna moc sięga około 460 MW.

REKLAMA

Chodzi o projekty Limondale o mocy 347 MW oraz Hilliston o mocy 115 MW. W lutym br. Innogy podawało, że budowa pierwszego projektu rozpocznie się w drugim kwartale, a drugiego – w trzecim kwartale i zostanie sfinalizowana do końca 2019 r.

Teraz niemiecki koncern informuje o podjęciu finalnej decyzji inwestycyjnej dla  projektu Limondale. Moc wielkiej elektrowni fotowoltaicznej, realizowanej w Balranald w stanie Nowa Południowa Walia, ma być nieznacznie wyższa od mocy podanej wcześniej i wyniesie 349 MW.

Budowa ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Uruchamianie produkcji energii będzie następować stopniowo, a cała elektrownia ma być gotowa w połowie 2020 r.

REKLAMA

Ceny energii elektrycznej w Australii mocno wzrosły w ostatniej dekadzie i należą do najwyższych na świecie. Ekspansja źródeł odnawialnych może przyczynić się do redukcji kosztów ponoszonych przez odbiorców energii. W szczególności efektywnymi kosztowo alternatywami są energetyka wiatrowa i słoneczna – komentuje Thorsten Blanke, CEO spółki Innogy Renewables Australia.

Za realizację australijskich farm fotowoltaicznych Innogy będzie odpowiadać Belectric – firma specjalizująca się w budowie elektrowni fotowoltaicznych i magazynów energii, a od ubiegłego roku należąca do grupy Innogy. Belectric będzie też odpowiadać za serwisowanie tych instalacji.

Belectric ma już na koncie realizację projektów fotowoltaicznych w Australii, a na całym świecie niemiecka firma zbudowała elektrownie PV o mocy przekraczającej 2 GW.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o