Brytyjczycy szukają w Polsce projektów farm fotowoltaicznych

Brytyjczycy szukają w Polsce projektów farm fotowoltaicznych
Fotolia

Brytyjska firma Rainbow Tech LP poszukuje projektów farm fotowoltaicznych na terenie całej Polski, przygotowuje się również do nadchodzącej aukcji. Celem firmy jest zakup i budowa farm fotowoltaicznych o mocy około 60 MW w perspektywie do 2020 roku.

Strategia firmy Rainbow Tech LP pokrywa się z faktem, iż państwa rozwinięte gospodarczo odchodzą od konwencjonalnych źródeł energii, dostrzegając inne sposoby jej pozyskiwania. Odnawialne źródła energii nie tylko pozytywnie wpływają na środowisko, ale również stają się bardziej ekonomiczne. Podobne podejście do OZE zauważalne jest w sektorze bankowym – zdecydowana większość banków przestaje finansować konwencjonalne sposoby pozyskiwania energii. Wymienione wyżej trendy przyczyniają się do rozwoju branży, co dostrzega również polski rynek. 

Zaobserwowaliśmy, że od strony legislacyjnej w Polsce nastąpił zwrot w kierunku wspierania zielonej energii m.in. poprzez ogłoszenie wysokobudżetowych aukcji na ten rok. To spowodowało zainteresowanie inwestowaniem i budową w Polsce portfela działających instalacji fotowoltaicznych.

REKLAMA

Rynek jednak w dalszym ciągu oczekuje stabilności i planów długoterminowych. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie strategia energetyczna Polski zostanie dopasowana do światowych trendów, co pozwoli na dalszy rozwój branży OZE oraz przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego m.in. poprzez spadek emisji CO2, poprawę jakości powietrzna i tym samym życia.   

REKLAMA

Firma Rainbow Tech LP jest zainteresowana zakupem projektów farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Z uwagi na zbliżający się termin ogłoszonej aukcji, jesteśmy gotowi do szybkiego przeprowadzenia transakcji. Jesteśmy ponadto otwarci na zakup projektów na wcześniejszym etapie.

Prosimy o przesłanie informacji o projektach na adres: mb@rainbowtechlp.pl

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem: 607 913 415.


artykuł sponsorowany