Grodno chwali się udziałem w rynku PV

Grodno chwali się udziałem w rynku PV
Andrzej Jurczak, prezes Grodno SA. Fot. GPW

Notowana Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Grodno SA w raporcie finansowym po trzecim kwartale br. podała m.in. szacunkowy udział w krajowym rynku mniejszych instalacji fotowoltaicznych.

W wynikach za trzeci kwartał br. Grodno informuje o dynamicznym wzroście przychodów w zakresie instalacji fotowoltaicznych, nie podając jednak szczegółów na temat wygenerowanych w tym segmencie przychodów czy zamówień.

Grodno podaje natomiast szacunkowy udział w polskim rynku „małych i średnich” instalacji fotowoltaicznych na około 20 proc.

REKLAMA

Jak spółka rozumie ten rynek? W odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl Grodno podaje, że chodzi zarówno o dostawę komponentów instalacji jak i ich wykonanie.

W zakresie fotowoltaiki Grodno ma świadczyć kompleksową usługę w zakresie sprzedaży paneli fotowoltaicznych, systemów montażu, okablowania w połączeniu z obsługą uruchomionej instalacji. W zakresie instalacji spółka korzysta z usług partnerów.

REKLAMA

Jak podaje Grodno, wykonywane przez spółkę instalacje fotowoltaiczne łączone są w ofercie z wymianą tradycyjnego oświetlenia na lampy LED, co ma dawać nawet powyżej 50 proc. oszczędności kosztów oświetlenia.

Kolejnym obszarem, dzięki któremu umożliwiamy naszym klientom ograniczenie kosztów energii, są pompy ciepła. Łącząc instalację fotowoltaiczną, oświetlenie LED oraz pompę ciepła, inwestor może zaoszczędzić nawet 80 proc. całkowitych kosztów energii – deklaruje Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.

Spółka wypracowała w okresie za I półrocze roku obrotowego 2018/19, tj. za okres od kwietnia do końca września br., przychody w wysokości 236,67 mln zł wobec 195,84 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 21 proc.

EBITDA wyniosła 5,5 mln. zł wobec 4,73 mln zł przed rokiem (+16 proc.), a zysk netto sięgnął 1,84 mln zł wobec 1,57 mln zł w okresie bazowym.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.