Engie zbada możliwości instalacji PV w polskich salonach VW

Engie zbada możliwości instalacji PV w polskich salonach VW
Fot. Engie

Engie Technika Instalacyjna podpisała umowę z Volkswagen Group Polska, która ma na celu przygotowanie sieci dealerskiej VW do sprzedaży oraz obsługi samochodów elektrycznych. Współpraca obejmie też audyt energetyczny uwzględniający m.in. możliwość produkcji i wykorzystania zielonej energii.

Volkswagen Group Polska podpisała ostatnio nowe kontrakty z polskimi dealerami, wprowadzając rozwiązania wspierające sprzedaż i serwis samochodów elektrycznych.

– Grupa Volkswagen z pełnym przekonaniem podejmuje kolejne kroki w kierunku przejścia na pełną zeroemisyjność. Dotyczy to zarówno produkowanych przez nas samochodów jak i samych procesów produkcyjnych. Mamy pełną świadomość, iż każdy z nas realnie wpływa na otaczający nas świat. Roadmap E przyjęta przez Grupę Volkswagen w pełni określa naszą determinację w zakresie elektromobilności – komentuje dr Wolf-Stefan Specht, prezes zarządu Volkswagen Group Polska (VGP).

REKLAMA

Za wykonanie audytu możliwości podłączenia stacji ładowania aut elektrycznych w punktach sprzedaży Volkswagena w naszym kraju ma odpowiadać spółka Engie Technika Instalacyjna.

Po przeprowadzeniu audytu współpraca między Volkswagen Group Polska a Engie Polska podzielona zostanie na cztery etapy.

REKLAMA

Najpierw Engie wraz z VGP określi standardy instalacji ładowarek dla aut elektrycznych oraz wskaże, w jaki sposób je zrealizować. Następnie zaproponowane zostaną rozwiązania prawne – m.in. zawarcie stosownych umów z dostawcą energii. Planowane jest ponadto sprawdzenie, czy możliwe jest wdrożenie instalacji fotowoltaicznych w punktach Volkswagen Group Polska.

Instalacje fotowoltaiczne montowane w punktach dealerskich i serwisowych VGP to nie tylko przejaw innowacyjnego podejścia do rozbudowy infrastruktury, ale ważny krok w stronę ekologicznego transportu – komentuje Janusz Grądzki, dyrektor Departamentu Nowych Technologii w Engie.

Ostatnim etapem wspólnego projektu ma być zaplanowanie przez Engie lokalizacji dla opisywanej infrastruktury.

– Mając ponad 300 punktów dealerskich i serwisowych wyposażonych w stacje ładowania staniemy się istotnym elementem krajowej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznym w Polsce. Takie holistyczne podejście do elektromobilności pozwoli nam zaoferować polskim konsumentom najlepsze produkty i rozwiązania odpowiadające ich potrzebom – zaznacza Dr Specht.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.