SUNfarming zabezpieczył finansowanie na projekty PV w Polsce

SUNfarming zabezpieczył finansowanie na projekty PV w Polsce
Fot. SunFarming Polska

Wywodzący się z Niemiec deweloper elektrowni fotowoltaicznych, który ma już na koncie uruchomienie pierwszych farm PV w Polsce, zapowiada kolejne inwestycje na naszym rynku PV dzięki zabezpieczeniu na ten cel finansowania w wysokości 20 mln euro.

Dzięki pozyskanemu finansowaniu polska spółka niemieckiej firmy, SUNfarming Polska, ma zwiększyć w tym roku portfolio projektów elektrowni fotowoltaicznych do poziomu przynajmniej 40 MW.

Jak podaje SUNfarming, chodzi o projekty elektrowni fotowoltaicznych, dla których zabezpieczono gwarancje sprzedaży energii w aukcjach przeprowadzonych w czerwcu 2017 roku i listopadzie 2018 r.

REKLAMA

Spółka SUNfarming Polska ma już na koncie budowę pierwszych farm fotowoltaicznych w naszym kraju. Chodzi o cztery farmy fotowoltaiczne w Ostrołęce, każda o mocy do 1 MW, które weszły w fazę operacyjną w ubiegłym miesiącu.

REKLAMA

Dla tych farm fotowoltaicznych zabezpieczono wsparcie jeszcze w pierwszej aukcji „fotowoltaicznej”, którą przeprowadzono w grudniu 2016 r. Cały kompleks ma wytwarzać w skali roku około 4 GWh energii elektrycznej, która będzie oddawana do sieci PGE Dystrybucja.

Kolejne elektrownie fotowoltaiczne, które SUNfarming Polska ma oddać do użytku w naszym kraju do połowy tego roku, to trzy instalacje PV, każdy o mocy 1 MW, zlokalizowane w pobliżu Łasku w woj. łódzkim, a także dwie, również o mocy po 1 MW, koło Ząbkowic Śląskich w woj. dolnośląskim. Dla tych farm PV zabezpieczono wsparcie w aukcji z czerwca 2017 r.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o