Innogy postawi kolejne farmy fotowoltaiczne bez subsydiów

Innogy postawi kolejne farmy fotowoltaiczne bez subsydiów
Fot. Innogy

Po inwestycji w dużą farmę fotowoltaiczną w Hiszpanii, która ma zostać zrealizowana bez rządowych preferencji i gwarancji sprzedaży energii, tym razem niemiecka grupa energetyczna ogłosiła postawienie dużych farm fotowoltaicznych bez subsydiów na rynku dosyć egzotycznym dla fotowoltaiki.

Innogy informuje o podjęciu finalnych decyzji inwestycyjnych w zakresie dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 57 MW, które mają powstać w Kanadzie.

Uruchomienie produkcji energii z obu instalacji o mocach 30 MW i 27 MW w południowej części kanadyjskiej prowincji Alberta, w miejscowości Vauxhall, ma nastąpić jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Podobnie jak inne, fotowoltaiczne inwestycje Innogy, także te elektrownie PV postawi przejęty przez niemiecką grupę EPC – firma Belectric.

Innogy nie podaje planowanego uzysku energii, informując jedynie, że obie farmy fotowoltaiczne mają wytwarzać energię w ilości odpowiadającej średniej konsumpcji energii przez 12,5 tys. gospodarstw domowych.

Niemiecki koncern energetyczny już zapowiada kolejne inwestycje w fotowoltaikę na rynku kanadyjskim, zapowiadając postawienie tam – we współpracy z lokalnym deweloperem Solar Krafte – elektrowni PV o całkowitej mocy sięgającej 1 GW.

Na rynku północnoamerykańskim Innogy posiada też projekty o łącznej mocy około 440 MW, które są zlokalizowane na terenie Stanów Zjednoczonych.

REKLAMA

Inwestycje w PV o podobnej skali niemiecka grupa realizuje w Australii, gdzie rozpoczęła już budowę ogromnej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 349 MW.

Obecnie Innogy jest w trakcie budowy innej farmy fotowoltaicznej, z której energia będzie sprzedawana wyłącznie na rynkowych warunkach, bez publicznych gwarancji i preferencji. Chodzi o projekt o mocy 50 MW realizowany w Hiszpanii.

Wśród pozostałych inwestycji w obszarze fotowoltaiki Innogy wskazuje na przejęcie od dewelopera Primus projektów fotowoltaicznych o całkowitej mocy 50 MW, które są realizowane w Niemczech.

Innogy stawia jednocześnie pierwsze kroki na rynku fotowoltaicznym w Polsce. Niemiecka grupa na razie nie zaangażowała się mocniej w obszarze PV w aukcje prowadzone przez Urząd Regulacji Energetyki, jednak polska spółka niemieckiego koncernu, innogy Renewables Polska, zakończyła już prace przy swojej pierwszej inwestycji w naszym kraju. Chodzi o farmę fotowoltaiczną w Nowym Stawie o mocy 594 kW.

W naszym kraju Innogy jest obecnie ponadto na etapie przygotowywania projektów dwóch farm wiatrowych, dla których zagwarantowano sprzedaż energii w systemie aukcyjnym. Chodzi o projekty w Żukowicach o mocy 33 MW, a także w Dolicach o mocy 52,2 MW. Na razie Innogy Renewables w naszym kraju eksploatuje 8 farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 242 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.