Pożar elektrowni wiatrowej koło Włoszczowy

Pożar elektrowni wiatrowej koło Włoszczowy
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie

W piątek doszło do pożaru elektrowni wiatrowej, która znajduje się w pobliżu Włoszczowy w województwie świętokrzyskim.

W Kluczewsku koło Włoszczowy w miniony piątek zapaliła się elektrownia wiatrowa. Z gondoli stosunkowo niewielkiej turbiny wiatrowej – znajdującej się na wysokości około 35 metrów – wydobywał się dym i widoczny był ogień.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie informuje, że ze względu na przechodzącą nad terenem akcji burzę z silnymi podmuchami wiatru oraz grząski grunt nie było możliwości wykorzystania podnośnika hydraulicznego i podjęcia działań gaśniczych. Dodatkowym zagrożeniem dla ratowników były spadające części palącej się gondoli.

REKLAMA

Teren wokół elektrowni wiatrowej został zabezpieczony przez strażaków. Nie podjęto akcji gaszenia pożaru. Strażacy poczekali na wypalenie się gondoli wiatraka, monitorując ją za pomocą kamery termowizyjnej.

REKLAMA

Przyczyna pożaru

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie podaje, powołując się na relacje świadków, że przyczyną pożaru turbiny wiatrowej były wyładowania atmosferyczne.

Działania straży trwały do zakończenia się pożaru i spadku temperatury gondoli. Całą akcja zajęła trzy godziny i wzięło w niej udział sześć zastępów PSP i OSP.

redakcja@gramwzielone.pl

[artykuł edytowany]

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.