Mapa farm wiatrowych na Dolnym Śląsku. Zobacz, gdzie można je budować

Mapa farm wiatrowych na Dolnym Śląsku. Zobacz, gdzie można je budować
EWEA, WINTER

{więcej}Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu udostępniła informacje na temat inwestycji wiatrowych, których realizację planuje się w województwie dolnośląskim. 

Dolnośląski RDOŚ oprócz mapy planowanych farm wiatrowych udostępnił także listę tego rodzaju przedsięwzięć, w sprawie których toczy się postępowanie środowiskowe. Ponadto, RDOŚ we Wrocławiu opublikował listę dolnośląskich gmin, w których przyjęto miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające budowę elektrowni wiatrowych. 

Jak do tej pory na Dolnym Śląsku działają dwie duże farmy wiatrowe – Łukaszów i Modlikowice, które są zlokalizowane w pobliżu Legnicy i autostrady A4. Ich łączna moc wynosi 58 MW, a ich właścicielem jest spółka Polish Energy Partners.

REKLAMA

W ich sąsiedztwie powstaje farma wiatrowa Taczlin, której moc ma wynieść docelowo 45,1 MW i która jest realizowana przez firmę WSB Neue Energien. Kolejną farmą wiatrową, której budowa już się rozpoczęła, jest inwestycja koło Zgorzelca, którą realizuje portugalski EDP Renovaveis. Moc farmy wiatrowej Jędrzychowice ma wynieść 42 MW. 

REKLAMA

Na początku tego roku uruchomiono też mniejszą farmę wiatrową o mocy 3,2 MW, która jest zlokalizowana we wschodniej części województwa dolnośląskiego, w Gaju Oławskim. 

Mapa planowanych farm wiatrowych na Dolnym Śląsku (.jpg)

Postępowania środowiskowe dot. budowy farm wiatrowych na Dolnym Śląsku (.xls)

Farmy wiatrowe w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego (.xls)

gramwzielone.pl