Iberdrola stawia na morską energetykę wiatrową

Iberdrola stawia na morską energetykę wiatrową
REpower press

{więcej}Hiszpański koncern energetyczny Iberdrola, który w ubiegłym roku wycofał się z polskiego rynku energii wiatrowej sprzedając posiadane w naszym kraju farmy i projekty wiatrowe, poinformował, że zamierza skoncentrować swoje działania inwestycyjne na projektach z obszaru morskiej energetyki wiatrowej.
 
W ciągu ostatniego roku hiszpański koncern energetyczny zainwestował 145 mln euro na badania i rozwój projektów związanych z morską energetyką wiatrową, to o 10% więcej niż w roku poprzednim.
 
Koncern Iberdrola inwestuje m.in. w projekty o nazwie Innpacto Emerge i Aqua Ventus, które mają na celu badania nad rozwojem platform wiatrowych pływających na głębokich wodach.
 
Pieniądze przeznaczono również na projekty CENIT Azimut i EERA Dtoc, które dotyczą opracowania podstaw fundamentów dla morskich elektrowni wiatrowych na morzach o średniej głębokości.
 
Firma pracuje także nad rozwojem inteligentnych sieci – w ramach projektów GRID4EU i iGREENGrid mających na celu rozwijanie metody integracji odnawialnych źródeł energii w sieciach dystrybucyjnych.

REKLAMA

gramwzielone.pl

REKLAMA